Sport

Cleveland v koncovce přehrál oslabené Wizards

Washington Wizards i bez zraněných opor Arenase a Butlera dlouho odolávali favorizovanému Clevelandu, ale na výhru nakonec nedosáhli. Hostující LeBron James, který se tři čtvrtiny střelecky trápil, zaznamenal v poslední čtvrtině 14 ze svých 25 bodů a dovedl Cavs k výhře. James trefil jen 7 z 23 střel z pole a zaznamenal 6 doskoků a 5 asistencí.

Zydrunas Ilgauskas přidal 18 bodů a 8 doskoků a na Cavaliers byl vidět současný útlum formy a také to, že o necelých 24 hodin dříve hráli těžký zápas s prodloužením proti Miami.

Wizards si zatím nedokázali definitivně pojistit účast v play-off a budou to muset v příštích dnech dokázat bez Gilberta Arenase, který se ve čtvrtek podrobil operaci kolena, a také bez Carlona Butlera, který má od neděle zlomenou ruku.

Antawn Jamison zaznamenal za domácí 27 bodů, ale z toho jen 6 ve druhé půli, kdy se mu přestalo dařit - v první půli trefil 10 z 15 střel z pole, ale ve druhé jedinou z 5. Antonio Daniels zaznamenal 18 bodů a 12 asistencí a Etan Thomas 10 bodů a 14 doskoků, ale Wizards nakonec nestačilo ani vedení o 10 bodů ve třetí čtvrtině.

Domácí velmi dobře stříleli z pole a překvapivě svého soupeře předčili v doskakování, ale doplatili na příliš vysoký počet ztracených míčů a také na špatné trestné hody. Naopak hosté jich stříleli o 15 více, v závěru je kromě Jamese hodně podržel náhradník Ira Newble, který nejen nastřílel 9 bodů, ale doskočil i 2 důležité míče v útoku.

WASHINGTON WIZARDS (39/36) - CLEVELAND CAVALIERS (46/31) - 94:99
(23:21, 30:24, 18:23, 23:31)

Střelci:
Wizards - Jamison 27, Daniels 18b. a 12as., Stevenson 17, Thomas 10b. a 14d., Hayes a Songaila 10...
Cavaliers - James 25, Ilgauskas 18, Hughes 15, Gooden 12, Newble 9, Varejao 8...
střelba: 51,4% - 44,2% (trojky: 6/18 - 2/9)
TH: 12/22 - 29/37
doskoky: 39 - 36 (útočné 8 - 11)
ztráty: 23 - 11

Basketbalisté Dallasu přišli o možnost stát se druhým týmem v historii NBA, jenž absolvuje základní část se 70 vyhranými zápasy. Mavericks utrpěli třináctou porážku v sezoně překvapivě na palubovce Denveru, který díky mimořádnému defenzivnímu výkonu nejlepší mužstvo ligy porazil 75:71.

Ofenzivní kouzla naopak předvedl kanonýr Kobe Bryant z Lakers, jenž v duelu se Seattlem zaostal pouze čtyři body za padesátibodovou hranicí. Hosté z Los Angeles vyhráli 112:109.