Hokej

Hokejový mistr už dnes?

Jediné vítězství stačí hokejistům Sparta Praha k obhajobě mistrovského titulu. Pokud uspějí v dnešním čtvrtém finálovém utkání v holešovické T-Mobile aréně proti Pardubicím, mohou začít slavit.

Finálová série má nečekaně jednoznačný vývoj. Prostoře bookmakeři sázkových kanceláří vypisovali na celkového vítěze shodné kurzy, Sparta zatím Pardubický Moeller válcuje. V sérii hrané na čtyři výhry vede 3:0, naposledy smetla soupeře 7:3. Pardubice se ale nevzdávají. „Uděláme vše proto, aby Sparta musela ve čtvrtek přijet do Pardubic," vzkazuje n klubových stránkách kapitán Moelleru Miroslav Hlinka a připomíná čtvrtfinálovou sérii Pardubic se Znojmem. „Sami dobře víme, že udělat poslední krok je opravdu nejtěžší. Je to sice klišé, ale je to pravda. Vítěz zkrátka musí udělat čtyři zápasy a zatím má jen tři. My to prostě nemůžeme zabalit! Nechceme dopustit, aby Sparta porazila Pardubice čtyřikrát v řadě. To fakt ne!" burcuje Hlinka.
Zdrženliví jsou ale i ve Spartě. „Stále respektujeme sílu soupeře a jsme si vědomi, že není konec série," připomíná asistent trenéra Výborného Marian Jelínek. Sparta má ale výhodu domácího prostředí, od 17 hodin se totiž znovu hraje v Holešovicích. Na podporu fanoušků přitom hráči sází. „Divácká kulisa je tu vynikající," připomíná autor prfvní branky Sparty ve třetím finále Luboš Rob.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události