Hokej

Pardubice žijí. Chtějí ale víc!

Hokejisté Moelleru Pardubice utekli v pondělí hrobníkovi z lopaty a výhrou v holešovické T-Mobile Aréně minimálně zdramatizovali průběh extraligového finále. Výhra je pořádně nakopla, věří, že sérii mohou otočit ve svůj prospěch. Zda se jim to podaří ukáže čtvrteční pátý finálový duel.

Perníkáři doufají v obrat
Hokejisté z východu Čech zabrali proti Spartě v poslední možnou chvíli. Stačila jediná chyba a Pražané mohli slavit titul. „Říkali jsme si, že jim to co nejvíce znepříjemníme a že se pokusíme vyhrát. Doufám, že série je nadále otevřená," svěřil se na klubovém webu obránce Pardubic Tomáš Linhart, který se v pondělí blýskl na Spartě dvěma góly. V celé sezoně přitom dokázal soupeřova brankáře překonat pouze jednou. Jeho góly, znamenající tříbrankový náskok, ale spoluhráče pořádně nakoply.
Východočeši urvali první výhru v sérii a i díky Linhartovi si začínají na Spartu věřit. „Stále prohráváme, musíme do toho jít dál naplno. Ale máme na to Spartu ještě zmáčknout. Nebyli jsme v předešlých duelech výrazně horší tým, ale dělali jsme hrubé chyby a z nich jsme inkasovali. Stále ale cítíme, že na to máme. Musíme bojovat. Věřím, že se sem ještě vrátíme," dodává Linhart.
V mnohém má pravdu, Sparta v prvních třech zápasech především využívala chyb soupeře a také měla dobrý recept na místy až naivní, i když líbivou, hru Pardubic.

Sparťané dál věří v titul
A právě onu naivní hru v zatím posledním zápase zřejmě Pardubičtí nechali v Praze na hotelu. Na Spartu totiž vyrukovali s důslednou obranou, těsnou hrou a tvrdostí, jíž se zatím v sérii vyznačovali spíše Pražané. „V minulých zápasech jsme těžili z úvodních šancí my, tentokrát Pardubice. Víme jak je hokej ošidný, roli hrají náhody. Oba dva soupeři jsou velmi vyrovnaní. Pardubice využily přesilovku a pak skórovaly i v našem oslabení," vrací se na webu Sparty k zápasu autor druhé branky holešovického klubu útočník Petr Ton.
Ani on si ale z jedné prohry zatím nedělá hlavu. „Už dvakrát jsme tam vyhráli, nemáme proč tam jet se sklopenými hlavami. Prohráli jsme s Pardubicemi jen jednou po třech vítězných zápasech," burcuje Petr Ton. Sám sice tuší, že to bude pro jeho tým v pardubickém pekle těžké, mužstvo prý má ale dost chuti i sebevědomí na to, aby sérii vyhrálo. „Nic se neděje. Pět minut před koncem zápasu jsme si řekli, že pozdravíme fantastické diváky a nebudeme věšet hlavy dolů," vzkazuje sparťanským příznivcům střelec.

Další program finále extraligy
12. 4. v 17 hod.: HC Moeller Pardubice - HC Sparta Praha
14. 4. v 17 hod.: HC Sparta Praha - HC Moeller Pardubice
16. 4. v 17 hod.: HC Moeller Pardubice - HC Sparta Praha

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události