Hokej

Kubina a Kaberle na MS Čechům nepomohou

Česká hokejová reprezentace se bude muset na nadcházejícím mistrovství světa v Moskvě obejít bez pomoci obránců Tomáše Kaberleho a Pavla Kubiny. Obě opory Toronta nedostaly s ohledem na jejich zdravotní stav povolení od klubu.

Informaci přinesl tiskový mluvčí hokejového svazu Pavel Bárta, kouč Alois Hadamczik se však jejich služeb stále ještě definitivně nevzdal. "Klidně počkáme čtrnáct dní a pak uvidíme, jak na tom budou. Oba bych vzal i rovnou na mistrovství," uvedl Hadamczik po dnešním tréninku národního týmu v Brně.
K Hadamczikovu mužstvu se naopak nově připojí Petr Tenkrát z Bostonu, Jiří Novotný z Washingtonu a Zbyněk Irgl, který dohrával sezonu ve švýcarském Davosu, na čtvrtečním tréninku se k reprezentaci připojí i David Výborný, který se z Columbusu vrátil v úterý do Prahy.

Český národní tým čeká nyní přátelské dvojutkání se Slovenskem. Ve čtvrtek se hraje v Trenčíně, odveta je na programu o den později v Brně. Zatímco v Brně už by mohl nastoupit k zápasu i Irgl, Výborný zřejmě do zápasu zasáhne až 19. dubna v Helsinkách, kde mužstvo svede s domácími Finy první ze dvou zápasů o 3. místo v Euro Hockey Tour. 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události