Hokej

Hokejovou reprezentaci vyzvou Slováci

Pouze příprava, ale s příchutí prestiže. Tak tradičně vypadají zápasy českých hokejistů se slovenskými. Ačkoliv se oba celky teprve chystají na mistrovství světa a jejich sestavy mají do těch konečných ještě daleko, bude o co hrát.

Dnes a zítra na sebe tradiční rivalové narazí znovu. Dnes se hraje od 17 hodin v Trenčíně, zítra uvidí odvetu brněnská hala Rondo. A ačkoliv jde pouze o přípravu, lístky jsou už téměř vyprodány. On-line prodejci ve čtvrtek dopoledne nabízeli k prodeji na páteční zápas poslední necelou pětistovku vstupenek.

Zatím bez hráčů z NHL

Diváci si přitom ještě budou muset nechat zajít chuť na posily z NHL, hráči, kterým skončila sezona v zámoří o víkendu, se totiž teprve trousí do Evropy. Dnes by měli dorazit Petr Tenkrát a Jiří Novotný, do tréninku se zapojí i kapitán týmu David Výborný. Ani jeden z nich ale nejspíš nenastoupí.

V Brně už by naopak mohl hrát loňský reprezentační objev Zbyněk Irgl, jenž si po neúspěšné snaze Vítkovic o postup do play off protáhl sezonu ve švýcarském Davosu.

Trenér Slováků Július Šupler už může narozdíl od Aloise Hadamczika postavit alespoň finalisty slovenské extraligy, v níž už od minulého týdne mají nového šampiona - Slovan Bratislava. I tak ale Hadamczik svému výběru věří.  "Musíme se připravit na velice tvrdý a nesmlouvavý souboj. Také v týmu Slovenska bojují hráči o nominaci na mistrovství světa. Od našeho mladého týmu očekávám bojovný výkon," řekl pro hokej.cz.

Pravděpodobná sestava České republiky: Čechmánek - Žižka, Hamr, Platil, Zíb, Výtisk, Blaťák, Nosek, Gřegořek - Bednář, J. Straka, Kohn - Balaštík, Huml, Kotrla - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kubiš, Červenka, Hubáček - Irgl (až utkání v Brně), Rachůnek, Záhorovský.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události