Fotbal

Derby je vyprodáno deset dní předem

Fotbalové derby Sparty a Slavie, které se hraje 23. dubna v letenské Toyota Aréně, je už deset dní před výkopem zápasu beznadějně vyprodáno. Předprodej přitom začal teprve ve středu.

Vyprodáno za 15 a půl hodiny! 

Podle informací letenského klubu na oficiálních webových stránkách stačilo Spartě k vyprodání více než dvaceti tisíc vstupenek patnáct a půl hodiny! Předprodej totiž začal ve středu v 8 hodin ráno, půl hodiny před půlnocí byl pak zarezervován i poslední lístek v on-line prodeji. "Fanoušci si večer zbylé vstupenky zarezervovali v on-line prodeji na webu Sparty a od čtvrtka tak bude v Zákaznickém centru viset cedule, kterou si mnozí vybaví i z posledního derby v Toyota Areně. I tehdy zůstaly za branami stovky nešťastníků," píše se na sparťanském webu.

Zájemci podle klubu skoupili 14 000 vstupenek v přímém předprodeji na stadionu Sparty, dalších 1 800 lístků vyprodala Slavia, 3 226 vstupenek si lidé zarezervovali přes on-line systém. Takový zájem Gambrinus liga nepamatuje, i na minulé derby na Letné se vstupenky prodávaly déle.

Půjde o titul?

Zápas láká tolik zájemců i proto, že v něm možná půjde o mistrovský titul. Slavia má momentálně na čele tabulky čtyřbodový náskok právě před Spartou a navíc podle odborníků i diváků předvádí nejlepší fotbal v soutěži. Sešívaní neprohráli patnáct zápasů v řadě, na hřištích soupeřů zvítězili v posledních sedmi zápasech. Pokud by vyhráli i na Letné, měli by titul napůl v kapse.

Naopak Spartě se momentálně příliš nedaří. Přestože začínala jaro na prvním místě tabulky, ztratila ve čtyřech zápasech šest bodů a sklízí kritiku za špatné výkony. Klub sám dokonce po balmáži ve Zlíně vyřadil z kádru záložníka Šimáka a obránce Drobného, které poslal do třetiligové rezervy. Výhra v derby by ale mohla všechno změnit, Sparta by se vrátila do boje o titul.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události