Fotbal

Kolumbijská Cúcuta porazila Gremio Porto Alegre

Kolumbijská Cúcuta porazila Gremio Porto Alegre

V utkání třetí skupiny Copa Libertadores mezi poslední Cúcutou z Kolumbie a vedoucím Grémiem Porto Alegre. viděli diváci zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se ani jednomu z celků nedařilo. Hra byla plná nepřesností a svou úrovní výrazně zaostala za pověstí jihoamerických fotbalových kouzelníků. Jedním z mála pohledných okamžiků byla přesná trefa domácího záložníka Rubena Bustose z přímého kopu, která znamenala vedení Cucuty.

Po změně stran se úroveň zápasu přeci jenom zlepšila a dočkali jsme se i více branek. Překvapivě lepší mušku měli hráči kolumbijské Cúcuty. Ti překonali gólmana Saju celkem třikrát a do tabulky si připsali překvapivé, ale zasloužené vítězství 3:1.
V prvním poločase to chvílemi vypadlo jako by hlavní rozhodčí přinesl na hřiště začarovaný míč. Vinou nepřesných přihrávek vázla na obou stranách kombinace a hráči se uchylovali k faulům, které trestal žlutými kartami hlavní rozhodčí René Ortubé z Bolívie.
Z prvních pětačtyřiceti minut stojí za zmínku pouze střelecký pokus hostujícího útočníka Tuty ze třetí minuty. Ten využil chybné rozehrávky obránců Cúcuty a přesnou ránou mezi tři tyče otestoval pozornost domácího gólmana Robinsona Zapaty. Kolumbijský celek ohrozil branku argentinského brankáře Diega Sajy poprvé až ve 25.minutě. Po rychle rozehrané standardní situaci vystřelil Tuta, ale Saja s námahou vyrazil na roh.
V domácím celku vedla velká většina útočných akcí přes argentinského útočníka Juana Martineze. Ten si ve 35.minutě naběhl na dlouhou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů a ranou z half voleje minul hostující branku.
Zaplněné hlediště stadionu Generala Santadera v Cúcutě se dočkalo úvodní branky ve 45.minutě. Domácí krajní obránce Bustos vypálil z trestného kopu a trefil pravý horní růžek Sajovi branky, 1:0.
Druhá polovina přinesla hlavně zásluhou domácích fotbalistů přeci jenom pohlednější podívanou. Ale jako první připomněli nesporné umění svých  krajanů fotbalisté z Porto Alegre. V 50.minutě si na Luciův centr vyskočil Wiliam a po Morenově teči vyrovnal skóre zápasu.
O tři minuty později ohrozil domácí branku hlavičkou Tuta , ale Zapata se v tomto případě zaskočit nenechal.
Potom přišly chvilky fotbalistů kolumbijského celku. Střelec úvodní branky zápasu Rubén Bustos rozehrál rohový kop a Sajovo umění otestoval hlavičkou Torres.
Domácímu trenérovi Jorgemu Luisovi Bernalovi vyšel tah se zařazením střídajícího Alexandera del Castilla. 21 -letý záložník utekl po křídle a levačkou našel Blase Péreze. Ten parádí střelou překonal argentinského gólmana ve službách Grémia. Castillo v 90.minutě  ukázal, že umí kopat oběma nohama. Po rohovém kopu vypálil pravačkou a Saja byl bez šance, 3:1.
Převahu Cúcuty mohl v 92.minutě ještě gólově potvrdit Torres. Slalomem se proháčkoval mezi obránci, ale jeho střelu zastavila levá tyč branky Grémia.

Cúcuta - Gremio Porto Alegre: 3:1(1:0)
45.min
Bustos 1:0, 50.min Moreno(vlastní) 1:1, 62.min Blas Pérez 2:1, 90.min Castillo 3:1.

CÚCUTA: Róbinson Zapata - Rubén Darío Bustos, Pedro Portocarrero, Walter Moreno, Joe Luis Ragua, Charles Castro (59.min Del Castillo), Nelson Flórez (59.min Cortez), Dúmar Rueda, Mcnelly Torres, Blas Pérez, Juan Manuel Martínez (78.min García). Trenér: Jorge Luis Bernal.

GREMIO: Sebastián Saja - Patricio, Rolando Schiavi, William, Lucio, Tcheco (83.min Everton), William Antunes, Lucas, Diego Suoza (76.min Carlos Eduardo), Ramón, Tuta. Trenér: Mano Menezes.

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události