Hokej

Pardubice dál odmítají roli favorita, hokejem se baví

Hokejisté Sparty Praha si pořádně komplikují cestu za titulem. Přestože nad Pardubicemi vedli ve finále extraligy už 3:0, nyní je rozdíl už jen jednoho zápasu. Přesto jsou Pardubičtí i po výhře 5:1 na domácím ledě pokorní.


Pardubice: Nejsme favoritem! 

"Myslím, že favoritem je pořád Sparta. Ona vede, ona bude hrát další zápas doma," hází odpovědnost na soupeře trenér Pardubic Miloš Říha. Jeho družina přitom v 5. zápase na pardubickém ledě kromě úvodní desetiminutovky nedlala soupeři prakticky žádnou šanci na dobrý výsledek a od druhé třetiny už jasně kontrolovala zápas.

"Hráli jsme zodpovědně, stejně jako na Spartě. Víme, že nemůžeme dělat chyby," pochvaloval si výkon týmu útočník Pardubic Zdeněk Ondřej, autor vedoucí branky. "Bylo to zpoza hráče, brankář asi moc neviděl," popisuje. Ondřej zaskočil Dubu střelou z otočky přes obránce, puk prošel gólmanovi Sparty pod rukou. "Nevím, jestli to byla jeho chyba. Třeba jsem tak dobře vystřelil," usmál se Ondřej.

I když ale snížili stav série na 2:3, hráči Moelleru se do role nových favoritů pasovat nechtějí. "Vedli jsme 3:0 nad Znojmem a sami víme, jak těžké je udělat poslední krok. My jsme ale pořád pokorní. Máme radost, že vyhráváme, těšíme se z hokeje a na další zápas. Chceme na Spartě odehrát parádní zápas a vrátit se do Pardubic," doplňuje Ondřej.

 Sparta se nevzdává

Pražané sice prohráli poslední dvě utkání, přesto dál věří v titul. "Budeme mít další mečbol doma na Spartě, tak se o výhru popereme," burcuje urostlý bek Richard Stehlík. Podle něj je nejvyšší čas zapomenout na nepovedená utkání a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. "Teď si přehodnotíme zápas, ale den končí ve 24 hodin a pak už začíná další. A v něm už budeme myslet a připravovat se na nový zápas. Pro vítězství v něm uděláme maximum," dodává Stehlík.

Recept na výhru je prý jednoduchý. "Musíme především hrát disciplinovaně, ale taky jednoduše a přímočaře do branky. Neděláme si z toho velkou hlavu, teď prostě uděláme všechno pro výhru. Pořád vedeme  3:2 na zápasy," věří slovenská opora zadních řad Pražanů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události