Hokej

Buffalo nezaváhalo a zdolalo NY Islanders 4:1

Papírově je tato série jasná - Buffalo jako nejlepší tým NHL po základní části získalo Presidentovu trofej, zatímco NY Islanders se do vyřazovacích bojů protlačili až poslední hrací den. Statisticky byl tedy favorit jasný, ovšem bylo nutné to potvrdit i na ledě.

První polovina 1. třetiny vypadala tak, jak asi většina lidí předpokládala - Ryan Miller v brance Buffala byl téměř bez práce, zato před hostujícím gólmanem Wadem Dubielewiczem bylo živo. První branky se diváci dočkali v 10. minutě, kdy rychle rozjeté přečíslení 3 na 2 využil Brian Campbell a dostal tak Sabres do vedení 1:0. Ostrované měli první velkou šanci zápasu v 15. minutě, ale bohužel pro ně došlo po akci Randy Robitailla k posunutí Millerovy branky a změna skóre se tak nekonala. V 17. minutě se individuálně pěkně prosadil Dainius Zubrus a Brendan Witt ho zastavil pouze za cenu faulu. V následné přesilovce si pak domácí sice vytvořili několik šancí, ale v branku se nepodařilo přetavit žádnou z nich. Poměr střel byl po první dvacetiminutovce 11-1 pro domácí.

Také ve druhé třetině si hráči Buffala vytvářeli místy až drtivý tlak a na dlouhé minuty dokázali uzavřít Ostrovany v jejich obranném pásmu. Ovšem přišla 27. minuta, s ní rychlý protiútok zakončený střelou Arrona Ashama a hráči Islanders tak z první vážné šance v této části hry dokázali vyrovnat na 1:1. Ve 29. minutě odešel na hanbu první domácí hráč - konkrétně Tim Connolly - a bylo to teprve druhé vyloučení v průběhu zápasu. Ve 32. minutě dostali šanci přesilové hry pro změnu domácí, když podruhé v zápase zamířil na hanbu hostující Brendan Witt za vystřelení puku mimo hrací plochu. Tuto příležitost už domácí využili a Chris Drury poslal Buffalo opět do vedení - 2:1.

Ze 3. části hry uběhlo 68 vteřin a domácí celek odskočil na rozdíl 2 branek, o což se postaral svojí druhou brankou v zápase domácí kapitán Chris Drury. Buffalo se definitivně uklidnilo a bylo tak na hráčích Islanders snažit se s výsledkem ještě něco udělat. Ve 46. minutě nastřelil Miro Šatan tyčku branky Sabres. V 57. minutě vstřelil při přesilovce - na trestné pykal hostující Richard Zedník - Brian Campbell svoji 2. branku v zápase a zvýšil na 4:1 a to už bylo více - méně jasné, že tento zápas už hráči Sabres nepustí a navíc dohrají naprosto v poklidu. A nic na tom nezměnila ani šarvátka 30 vteřin před koncem zápasu, kterou vyvolali frustrovaní hráči Islanders. Buffalo se tak v sérii


Další noční zápasy:

New Jersey - Tampa Bay 5:3 (2:1; 1:1; 2:1) - série 1-0

Detroit - Calgary 4:1 (2:0; 2:0; 0:1) - série 1-0

Atlanta - NY Rangers 3:4 (1:2; 1:2; 1:0) - série 0-1

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události