Hokej

Ústí vydřelo rozhodující zápas o extraligu

Pouhých 40 minut dělilo hokejisty Chomutova od nečekaného postupu do extraligy. Ve čtvrtém utkání finále play off 1. ligy ale nakonec podlehli favorizovanému Ústí 2:3 v prodloužení.

Chomutov byl blízko

Na beznadějně vyprodaném chomutovském stadionu byl místní klub blízko senzaci. Kdyby porazil Ústecké Lvy, mohl po 39 letech slavit návrat do extraligy. Chomutov hrál totiž nejvyšší soutěž naposledy v sezoně 1968/69. Tak blízko jako v sobotu přitom nebyl ani v roce 2001, kdy hrál baráž s Karlovými Vary.

Chomutovský  sen o postupu nabral ještě reálnějších obrysů v 5. minutě, kdy Hašek dotlačil puk za záda brankáře Přikryla. Ústí s nožem na krku bylo aktivnější a dralo se před vynikajícího brankáře Horčičku, nervozita ale hráčům dlouho svazovala ruce. Lvi museli vyhrát pro zachování naděje na postup a svému snu se přiblížili hned v úvodu druhého dějství. Už po 43 sekundách hry potrestal vyloučení Šípa Grof, jehož střela od modré cestou do branky několikrát změnila směr.

Ještě do přestávky navíc hosté strhli vedení na svou stranu, když se ve 36. minutě prosadil z otočky Klimt. Ústí ještě přitlačilo, valilo na Horčičku jeden útok za druhým, ten ale bezpečně odolával. Odměnou mu byla radost z vyrovnání, které zařídil v 54. minutě opět Hašek, jenž z pravého kruhu prostřelil gólmana Zikmunda, který po první přestávce nahradil v brance Petra Přikryla.

Chomutov doplatil na vyloučení v prodloužení

Zápas stejně jako o den dříve dospěl až do prodloužení, v němž v 62. minutě domácí Chatrnúch zazdil životní šanci na postup. Trest na sebe nechal čekat jen čtyři minuty. Za vysokou hůl putoval na trestnou lavici Bombic a v 66. minutě Hořava dorážkou do prázdné brány zarmoutil domácí publikum.  Ústí si vynutilo rozhodující zápas na domácím stadionu, nový účastník extraligy tak bude znám až v pondělí.

KLH Chomutov - Slovan Ústečtí Lvi 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. J. Hašek (Jeslínek, Nosek), 54. J. Hašek (Charousek) - 21. Grof (Nádašdi), 36. Klimt (T. Martinec, Klobouček), 66. P. Hořava (Grof). Rozhodčí: Bolina, Polák - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 11:10, navíc Mikšovic (Chomutov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Chomutov: Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Révay, M. Nosek, O. Malinský, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, T. Polanský, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, J. Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj. Trenéři: Kýhos a Petrovka.
Ústí nad Labem: Přikryl (21. Zikmund) - Grof, Nádašdi, Kolafa, P. Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, T. Martinec, Klimt - Micka, Liščák, Kloz - Vítek, Slížek. Trenéři: Evan a Mach.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události