Motorsport

Hamilton zářil, vstoupil do historie

Britský pilot McLarenu Lewis Hamilton vstoupil do historie F1. Jako první nováček se dokázal v úvodních třech závodech sezony prosadit na stupně vítězů.

Rodí se nová hvězda 

Hamilton v cíli jen zářil. Nejenže poprvé v sezoně porazil stájového kolegu Fernanda Alonsa, ale ještě přepsal dějiny F1. Přesto zůstal skromný. "O tom se mi ani nesnilo. Myslím, že stáj pracuje výborně, přiblížili jsme se Ferrari a v Barceloně můžeme být ještě lepší," odmítl Hamilton odpověď na otázku týkající se jeho rekordu. Sotva pár minut  po závodě už zase myslel na svého zaměstnavatele a závod ve Španělsku.

Mladý jezdce prý přitom pokazil start. "Nebyl tak dobrý, jako měl  Felipe. Naštěstí jelo auto výborně, měl jsem rychlost a i když jsem ve druhé části závodu trochu ztrácel, stačilo to na udržení pozice," pochvaloval si závod Hamilton. Díky druhému místu se vyšvihl do čela pořadí jezdců, kde má stejně bodů jako Alonso a Räikkönen. 

Massa odčinil špatný úvod

Poprvé v sezoně se naopak podíval na stupně vítězů Felipe Massa. Jeho premiéra na piedestalu přitom byla hned vítězná. "Tým skvěle vymyslel strategii a připravil vůz. Díky tomu jsme mohli držet tempo před McLarenem," pochvaloval si Massa. Především po první zastávce v boxech byl na trati suverénní a před Hamiltonem si vypracoval i více než desetisekundový náskok. "Auto mělo ideální vyvážení,  jelo se výborně. Na konci jsem ho už ale šetřil," dodal.

Šmapionát podle Massy letos nabízí fanouškům velmi atraktivní povídanou. "Je to vzrušující, čelo šampionátu je vyrovnané. Před dalším závodem máme šanci ještě zapracovat na zlepšení a v Barceloně se posunout zase dál," myslí si Brazilec.

Räikkönen přiznal chybičku

Před závodem sliboval, že bude nejrychlejší, nakonec se ale musel spokojit "až" se třetím místem. Po pátečních nejlepších měřených trénincích obsadil v kvalifikaci 3. místo a na stejné pozici projel Kimi Räikkönen s Ferrari i cílem. "Asi jsem udělal chybičku, Fernando se dostal přede mě. Kdybych udržel třetí místo, mohl jsem útočit i výš na Lewise," myslí si. A co ho vlastně po startu o výchozí pozici připravilo? "Při výjezdu jsem se dostal moc blízko k Lewisovi a Alonso toho v zatáčce dobře využil. Mohl dobržďovat později, než já," popsal Fin situaci.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události