Hokej

Dnes se rozhodně o novém účastníku extraligy

Favorizované Ústí nad Labem nebo nečekaný finalista z Chomutova? Jeden ze zmíněných prvoligových hokejových celků dnes večer odstartuje bouřlivé oslavy postupu do nejvyšší soutěže. Od 17 hodin se totiž v Ústí nad Labem hraje rozhodující finálový duel 1. ligy.

Dokončí Chomutov senzaci?

Blíže k postupu do extraligy měli zatím hokejisté Chomutova. Severočeši zůstávají ve stínu drahých ústeckých nákupů, bojovností a nasazením ale zatím ukazují, jak moc by si chtěli elitní soutěž zahrát.  V sérii hrané na tři výhry vedli Chomutovští 2:1 a blízko postupu byli až do prodloužení čtvrtého duelu. V něm v 6. minutě prodloužení zachránil ústecké naděje Hořava. "Jsme z toho hodně zklamaní, ale myslím si, že tohle mužstvo je parta bojovníků a v Ústí se o postup popereme," doufá na klubovém webu asistent trenéra Chomutova  Vladimír Petrovka.

Chomutov by si nevyšší soutěž zahrál poprvé po 39 letech. Kdysi tradiční účastník se mezi elitu od sestupu v roce 1968 už nepodíval, i když v roce 2001 byl blízko. Tehdy podlehl v baráži Karlovým Varům 2:4 na zápasy.

I proto je odhodlání hráčů KLH obrovské. "V Ústí jsme letos už dvakrát uspěli, takže si věříme a jedeme tam vyhrát i teď!" vzkazuje útočník Jaroslav Hašek.

 

Ústí zřejmě bez Přikryla

To v Ústí se už třetí sezonu nemluví o ničem jiném, než o postupu do extraligy. Poprvé naděje Lvů zahatila stávka v NHL, jíž využily k návratu České Budějovice, posílené o šest hráčů zámořské soutěže. Loni zarazil ústeckou pouť mezi elitu v baráži bojovný Vsetín, letos se plány Lvů snaží zhatit Chomutov.

Do třetice už si ale Ústí naději vzít nechce, zvlášť, když letos odpadla nevyzpytatelná baráž. Přitom ale muselo odvracet mečbol Chomutova, za stavu  1:2 na zápasy Ústí prohrávalo na ledě soupeře 0:1 po první třetině. „Jsme strašně šťastní, že se nám to povedlo," oddechl si po zápase útočník Tomáš Klimt, který svým gólem v prodloužení zařídil Ústí rozhodující duel.

V něm se ale budou muset Lvi pravděpodobně obejít bez služeb své brankářské jedničky Petra Přikryla. „Petr si hned v prvním zákroku ve čtvrtém zápase něco udělal. Bolelo ho to a když se mu na to doktor v kabině podíval, bylo jasné, že jdu chytat já," popsal klíčový okamžik na hcusti.cz druhý brankář Jiří Zikmund, který tak zřejmě bude muset nastoupit i dnes.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události