Hokej

Hokejisté dnes hrají ve Finsku

Českou hokejovou reprezentaci dnes čeká předposlední přípravné utkání na mistrovství světa v hokeji. To startuje už příští pátek v Moskvě.

Dnes do Finska, v sobotu doma

Posledním soupeřem českých hokejistů jsou hráči Finska, s nimiž naši svedou boj o celkové 3. místo v dlouhodobé soutěži Euro Hockey Tour. V té se ale čeští hokejisté příliš nevyznamenali. V celkové tabulce jim patří poslední čtvrté místo s pouhými deseti body ze dvanácti odehraných zápasů. Předposlední Finové nasbírali o čtyři body víc.

Většina mužstev ale bere zápasy především jako přípravu na šampionát. Trenér Hadamczik má ale se svým souborem problém, jednu z opor z NHL Zbyňka Michálka trápí podel hokej.cz zranění kotníku. Kouč chce navíc dát některým dalším oporám volno a do Finska tak vzal především hráče, kteří stále nemají jistotu nominace na šampionát. "S některými počítáme najisto. Nemá smysl tajit, že do Moskvy pojedou Výborný nebo Čajánek," přiznal pro hokej.cz trenér Hadamczik.
Volno podle něj dostanou brankář Čechmánek, obránci Michálek, Žižka, Čáslava a útočníci Hlinka, Hlaváč, Sýkora, Výborný a Čajánek, se všemi prý ale kouč počítá pro sobotní odvetný zápas  v pražské Sazka Aréně.

Dnešní utkání v Helsinkách začíná v 17.30 hodin, sobotní odveta v Praze se hraje ve stejný čas.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události