Hokej

Slavia má první posilu, do Plzně jde Vlasák

Bývalý hokejový útočník Slavie Praha Tomáš Vlasák se po půl roce vrací do české extraligy. V Sazka Aréně, která byla naposledy jeho domovským stadionem, už bude ale hrát jen jako host.

Vlasák se na nové dvouleté smlouvě dohodl s extraligovou Plzní, kam míří po půlroční zkušenosti ve švédském Linköpingu, kde si zahrál finále tamní ligy. Kromě Švédska a České republiky hrál zkušený dvaatřicetiletý útočník a trojnásobný mistr světa také ve Finsku, Rusku a Švýcarsku, v NHL si pak zahrál v dresu LA Kings.

Vlasák ale není jedinou oporou Plzně. Nový kontrakt podepsal s klubem také obránce Angel Nikolov, který hrál naposledy v Litvínově, do klubu podle hcplzen.cz  přichází i další obránce Stanislav Jasečko z Vítkovic. Další novou tváří je útočník Michal Dvořák. Plzeňský odchovanec už v klubu působil, poslední tři roky ale strávil v konkurečních Karlových Varech. Klub přitom udržel většinu opor, otazník se vznáší jen nad dvojicí Jakub Šindel - Jaroslav Kracík. Oba šikovní mladíci by totiž mohli dostat nabídku ze zámoří. 

Posiluje i Slavia

První úlovek hlásí i pražská Slavia. Ta do svých řad zlákala slovenského obránce Karola Slobodu, nejproduktivnějšího zadáka extraligové Skalice. Třiadvacetiletý Sloboda už v Čechách působil, v sezoně 2003/04 neuspěl na testech ve Znojmě a Vsetíně a krátce nastupoval za prvoligovou Kometu Brno.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události