Sport

Sestrovražedná bitva tenistek ČR a SR se blíží

V pozici mírného papírového favorita vstoupí české tenistky k víkendovému utkání fedcupové skupiny II v Bratislavě proti domácím Slovenkám. Pod vedením Aleše Kodata, nového trenéra a zároveň nevlastního otce české jedničky Nicole Vaidišové, chce hostující tým v Bratislavě vybojovat postup.

V českém táboře vládne pohoda 

Podle slovenského deníku SME vládne v českém táboře před důležitým duelem pohoda, trenér Kodat si pochvaluje zázemí v bratislavském Národním tenisovém centru, jednom z nejmodernějších tenisových areálů na světě. „Už když jsme přijeli do Bratislavy, bylo vše dokonale připravené, takže se mohu plně věnovat jen svým hráčkám," prohlásil Kodat na tiskové konferenci.  

Trenér okomentoval i zvolený povrch, kterým nakonec bude  antuka. „Už nyní je povrch výborný a myslím, že se jeho kvalita ještě zlepší. Přiznám se, že jsem dopředu netipoval, jaký povrch soupeř zvolí, ale naše holky na antuce vyrůstaly a porazily na ní hráčky ze světové desítky, takže nedokážu říci, komu bude povrch vyhovovovat víc," dodal pro SME Kodat.

Jedničkou Vaidišová

Zatímco na pozici jedniček mají oba týmy výrazné tenisové osobnosti současnosti, na dalších místech soupisky už jsou na tom lépe Češky. Ty  do bojů povede Nicole Vaidišová, momentálně 8. hráčka světa. Jejímu protějšku Daniele Hantuchové patří v současnosti 14. pozice.

A dál? Lucie Šafářová je v aktuálním žebříčku WTA 30.,  Iveta Benešová 80. a  Barbora Záhlavová-Strýcová je 128. Oproti tomu druhá nejlepší  Slovenka Dominika Cibulková je na žebříčku až 123., Magdaléně Rybárikové patří 335. místo a Janette Husárové dokonce až 661. příčka.

Češky si věří

Tým okolo Nicole Vaidišové si na soupeřky věří. „Jsme v pozici lehkých favoritek, ale jde o týmovou soutěž, ne o dvě hráčky. Proto se musíme mít na pozoru. Ale do Bratislavy jsme přijely vyhrát," řekl pro SME Vaidišová. Pohodu, která v týmu panuje, podtrhuje i fakt, že si česká dvojka Lucie Šafářová odskočila v týdnu ještě do Brna odmaturovat.

Jenomže Slovenky chtějí navázat na velké úspěchy tamního tenisu posledních let. Slováci už mají na kontě úspěch v Hopmanově poháru, což je neoficiální mistrovství světa smíšených párů, muži si zase zahráli finále Davis Cupu, jehož ženskou obdobou je právě Fed Cup.

"Hraji proti jménům, která jsem ještě nedávno viděla jen v televizi. Musím si víc věřit a hrát to, na co mám.  V Americe jsem si uvědomila,  že všechny, i ty nejlepší hráčky, jsou jen z masa a kostí a úderově s nimi mohu držet krok. Ale před Vaidišovou mám respekt," hlásila sebevědomě slovenská dvojka teprve sedmnáctiletá Dominika Cibulková.

Pod širým nebem?

Češky už mají za sebou první tréninky v supermoderním areálu, kde se jen  jen cena kurtu vyšplhala přes milion korun, zatím ale hrály pod zataženou střechou, protože v Bratislavě pršelo. Na zápasy by ale měla být střecha otevřená, i když Kodat přiznal, že ještě může dojít ke změně. „Možná o tom ještě budeme diskutovat. Uvidíme, zkontaktuji se se slovenským kapitánem," doplnil český nehrající kapitán.

 

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události