Anaheim zdolal Minnesotu 4:1 a postupuje

V předchozím klání bylo k vidění několik šarvátek, přičemž Brad May z Anaheimu byl potrestán suspendací na 3 zápasy za hrubý faul na obránce Wild Kima Johnssona. Navíc se při rozbruslení před tímto zápasem strhla menší šarvátka a zranil se domácí kanonýr Teemu Selanne, ovšem do zápasu nakonec nastoupil. Toť v kostce to nejdůležitější.

Utkání samotné začalo tlakem Ducks a jejich úsilí poměrně rychle sklidilo plody - přesněji řečeno plod jeden. Po 62 odehraných vteřinách téměř ihned po buly od modré přesně zamířil Chris Pronger a otevřel skóre utkání - 1:0. Kačeři byli dál při chuti a v polovině 1. třetiny vedli na střely 8-2. Víc branek v této části hry už nepadlo a po první siréně odcházeli domácí borci do šatny s jednobrankovým vedením.

Také ve 2. třetině měli domácí poměrně znatelně navrch. Ovšem přišla 28. minuta a s ní přesilovka Wild 5 na 3 - k R. Niedermayerovi si přisednul Chris O`Donnell, což byla velká šance na srovnání skóre. Hosté uzavřeli Kačery před gólmanem J.-S. Giguerem, vytvořili si několik příležitostí, ale domácí muž v kleci několika solidními zákroky udržel čisté konto a tato obrovská šance Minnesoty na vyrovnání tak vyzněla naprázdno. Ve 36. minutě usednul na hanbu za nebezpečnou hru vysokou holí na 4 minuty hostující Derek Boogaard, ovšem uplynulo 41 vteřin a Marián Gáborík ve vlastním oslabení vyrovnal na 1:1, když mu při nájezdu 2 na 1 skvěle nahrál Wes Walz. Ovšem přesilovka Ducks pokračovala a Ryan Getzlaf povedenou střelou dostal domácí po dalších 40-ti vteřinách opět do vedení - 2:1. Minutu před druhou sirénou ještě po střele jednoho z domácích hráčů zazvonila horní tyčka branky Niklase Bäckströma, do šaten se šlo za stavu 2:1 pro Kačery. Poměr střel po 40-ti minutách pak byl 33 - 17 ve prospěch domácích hráčů.

Poslední část základní hrací doby byla o poznání opatrnější než obě dvě předchozí - domácí hlídali zadní vrátka a s nimi i jednobrankové vedení, zatímco hráči Wild se pokoušeli o srovnání stavu. Moc se jim ale nedařil přechod do útočného pásma. V 51. minutě Dustin Penner skvěle zatáhnul puk, vystřelil, gólman Bäckström puk neudržel pod kontrolou a Corey Perry ho doklepnul za jeho záda - 3:1. Minnesota se dál snažila a dál marně, protože přechod před Giguera byl opravdu hodně neobratný. Minutu před koncem odvolal trenér Wild Jacques Lemaire gólmana, ale domácí po několika vteřinách zvýšili trefou Travise Moena na 4:1 a bylo rozhodnuto. Pro Minnesotu sezóna skončila, Anaheim jde do 2. kola.