Fotbal

Baroše obviňují z rasismu, ten to odmítá

Českému fotbalistovi Milanu Barošovi z Olympique Lyon možná hrozí nepříjemnosti kvůli gestu, kterého se dopustil ve středečním ligovém zápasu s Rennes. Na televizních záběrech si Baroš v blízkosti obránce černé pleti Stéphana Mbiy ucpává nos a mává rukou před nosem, jako by rozháněl nepříjemný zápach. Ostentativně se přitom dívá na Mbiu.

Baroš: Je to nesmysl

Reprezentační útočník ale nařčení z možného rasistického gesta okamžitě důrazně odmítl a totéž učinil v oficiálním prohlášení i jeho klub. Incidentem se bude přesto zabývat disciplinární komise.
Baroš a Mbia údajně měli během zápasu rozepři ve středovém kruhu, kterou měl podel agentur ukončit český fotbalista zmíněným gestem. Rozhodčí si oba hráče zavolal, ale neudělil jim napomenutí. Baroše tyto informace rozhořčily, vůbec se prý nezakládají na pravdě.
"Je to hloupé nařčení, kterému vůbec nerozumím. Bylo to běžné fotbalové gesto, které nemělo s rasismem nic společného," řekl Baroš a doplnil, že xenofobní názory ani náhodou nepatří do jeho života. "Vždyť většina hráčů v naší kabině je také tmavé pleti a jsem s nimi kamarád, nemáme žádné problémy," prohlásil Baroš.

Za vším je neznalost francouzštiny?
Barošův klub na obranu hráče uvedl, že Mbia českého útočníka velmi těsně bránil, proti čemuž se sám fotbalista  bránil. Soueři prý chtěl dát najevo, že neumí říct francouzsky "zapomeň na mě a dopřej mi kyslík". Klub napsal, že Baroš se Mbiovi omlouvá, pokud ho jeho gesto šokovalo, a ujišťuje ho o své upřímnosti a úctě. "Olympique se k Barošovi v jeho postoji proti rasismu připojuje," uvádí se v komuniké, podle něhož český hráč vždy odmítal jakékoli projevy rasismu ve sportu i v běžném životě.

Soupeř požaduje trest 
Prezident renneského klubu Frédéric de Saint-Sernin ale po zhlédnutí televizních záběrů řekl, že byl šokován, protože jsou "tvrdé, brutální". Oznámil, že požádal šéfa francouzské ligy Frédérika Thirieze, aby informoval disciplinární komisi, která podle něj oba hráče nepochybně vyslechne. Podle Saint-Sernina se Mbia nechtěl k incidentu vyjadřovat, řekl prý jen, že si s Barošem nic neřekli.
Disciplinární komise se podle dnešního oznámení jejího šéfa Jacquese Riolacciho bude případ projednávat příští čtvrtek. Do té doby bude shromažďovat všechny potřebné podklady.
Incident se dostal na přetřes i během dnešního rozhovoru prezidentského kandidáta Jeana-Marie Le Pena v televizi LCI. Na otázku, zda ho takové chování šokuje, krajně pravicový politik, který je často obviňován z rasismu, odpověděl: "Ano, není to moc elegantní."

ČSFD
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události