Fotbal

Vyprodané derby sehrají i pro Kvašňáka

Vyprodané derby sehrají i pro Kvašňáka

Dlouho očekávaným derby Sparty se Slavií dnes vyvrcholí 24. kolo Gabrinus ligy. Na Letné přitom dnes od 17.15 hodin zůstane volné pouze jedno jediné místo.

Uctí památku Kvašňáka

Letenský klub se rozhodl uctít památku minulý týden zesnulého "Sparťana století" Andreje Kvašňáka tak, že nechá volné jeho místo na tribuně. Na sedadle bude smuteční kytice a fotografie hráče, fotbalisté pak navíc nastoupí k utkání s černými páskami na rukou. "Několikrát jsem se s ním potkal. Byl to veselý, zábavný člověk plný životního optimismu. Všem sparťanům tahle legenda bude moc chybět," vzpomíná na webu sparta.cz na Andreje Kvašňáka trenér Letenských Michal Bílek.

Ve hře je titul 

V pořadí 265. derby bude pro oba celky zásadní pro zbytek sezony. Ve hře totiž není nic menšího, než mistrovský titul. Pokud by vyhrála Slavia, odskočila by na tři body vedoucímu Liberci a dokonce na pět Spartě. Útočník Slavie Stanislav Vlček na setkání s novináři přiznal, že by bral i remízu. "Byl by fajn, kdybychom i po derby měli alespoň stejný odstup," řekl.

Jenomže vyhrát chce i Sparta. Pokud by se jí to podařilo, vrátí se znovu do čela tabulky.  "Vítězství nás může dostat na první místo a nakopnout před zbytkem jara, a to mluví za všechny naše plány," kontroval kapitán Sparty Tomáš Řepka.

Třetím vzadu, kdo by si z všeho nejvíc přál opakování podzimní remízy obou rivalů, je Liberec. Úřadující mistr v neděli vyhrál v Kladně a bodově se dotáhl na Slavii. Případná remíza Sparty se Slavií by Liberec udržela na druhé příčce tabulky a navíc by mu zajistila pouze bodový odstup na vedoucí tým tabulky.

Slavia bez Dosoudila a Jarolíma

Trenéři obou týmů už ladí sestavy na podvečerní beznadějně vyprodané utkání. Jenomže zatímco Michal Bílek může vybírat prakticky ze všech hráčů svého kádru, jeho protějšek Karel Jarolím to bude mít přece jen o něco komplikovanější. V derby se totiž bude muset obejít bez dvou potrestaných hráčů. Radek Dosoudil je ještě v trestu za vyloučení v Uherském Hradišti, kapitán týmu Lukáš Jarolím má pro změnu stop za čtyři žluté karty. Navíc Slavia v posledních dvou zápasech ztratila pět bodů a další zaváhání by pro ni už mohlo být kritické. "Kluci si musí uvědomit, že bez pokory a bez stoprocentního přístupu ve všech směrech to nejde. Musí přijít zbystření," burcuje na slavia.cz trenér Jarolím.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události