Fotbal

Video - ohlasy po derby: Sparta vyhrála zaslouženě

Video - ohlasy po derby: Sparta vyhrála zaslouženě

"Byli jsme jasně lepší, Slavii jsme k ničemu nepustili. Vyhráli jsme zaslouženě," hlásil hned po skončení pondělního derby autor jediné branky zápasu sparťan Pavel Horváth. Jasně na něm bylo vidět, jak moc si triumf nad tradičním soupeřem užíval.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Rozhodla vůle po vítězství 

Tři body totiž  rudí urvali zaslouženě, bezzubá Slavia nevymyslela na Letné vůbec nic. I proto měl domácí gólman Jaromír Blažek za celý zápas práci pouze v samém závěru, kdy pomáhal slávistickému záložníkovi Dušanu Šventovi od křečí. To Letenští brankáře Slavie Michala Vorla  přece jen proháněli mnohem častěji. "Sparta měla větší vůli po vítězství, měla víc sil a byla kompaktnější. My jsme byli moc daleko od sebe, naše řady na sebe nenavazovaly," shrnul hlavní problém  Slavie v derby brankář Michal Vorel.

Sparta na rozdíl od Slavie od začátku nehrála jen na remízu a to se jí nakonec vyplatilo. "Šli jsme za vítězstvím a to bylo vidět i na hřišti. Vyhráli jsme zaslouženě," liboval si autor jediné branky Pavel Horváth.

Vorel: Hrát do půlnoci, stejně gól nedáme 

Proč právě v období okolo derby a v derby samotném došly Slavii síly? Na to Michal Vorel hledal odpověď jen těžko. "Možná náročný program, možná počasí," přemítal, jedno ale věděl jistě: "Kdybychom hráli do hluboké noci, gól bychom nedali. Vždyť jsme branku soupeře ani neohrozili."

Zato Horváth si prý soupeře příliš nevšímal, podle svých slov se soustředil především na vlastní výkon. "Věděli jsme, za čím jdeme a jak hraje soupeř nám bylo jedno," prohodil.

Měl křeče, přesto rozhodl

Utkání nakonec rozhodla jediná branka. Po dlouhém autu Sparty zatáhl míč do vápna Kulič  a dezorientovaní hráči Slavie dali jak jemu, tak dorážejícímu Horváthovi dost prostoru na zakončení. Marná byla snaha gólmana Vorla, který první dva pokusy soupeře ještě stačil vyrazit. "Gól mě mrzí, padlo to ze standardní situace. Kulič najednou stál sám přede mnou, u něj další dva hráči a nikdo z našich," popsal situaci Vorel.

"Dával jsem to do prázdné brány, byli jsme tam dva volní hráči a nikdo u nás. Šlo to snadno," přitakal mnohem spokojenější Horváth. V tu chvíli toho už ale měl dost. Bylo vidět, jak ho berou křeče a o chvíli později si řekl o střídání. "Nemohl jsem hrát naplno, nemělo by to cenu," přiznal.

Článek jsme doplnili o videoreportáž!

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události