Fotbal

Disciplinární komise předvolala Baroše na příští čtvrtek

Disciplinární komise francouzské fotbalové ligy si předvolala reprezentačního útočníka Milana Baroše na čtvrtek 3. května. Hráč Lyonu bude vysvětlovat v Paříži gesto vůči protihráči, mnohými považované za rasistické. Tentýž den také padne verdikt. Členové komise rozhodli, že si pozvou i druhého aktéra incidentu z ligového zápasu s Rennes, obránce Stéphana Mbiu.

Zacap si nos. Byl to rasismus?

Francouzi Baroše obviňují z projevu rasismu. Nelíbilo se jim, že si český hráč před fotbalistou tmavé pleti  zapcal nos a mával na něj. "Chtěl jsem mu dát najevo, aby mi dal více vzduchu, prostoru. Hrál na mě velmi těsnou obranu," hájil se Baroš a odmítl, že by jeho chování mělo jakýkoliv rasistický podtext.

Jenomže Mbia vše pochopil jinak a svým rozhořčením se netajil ani na veřejnosti. "Chtěl naznačit, že smrdím? Zraňuje mě to," uvedl. Proti Barošovi se obrátilo i veřejné mínění ve Francii, gesto odsoudil dokonce i radikální kandidát na prezidenta Jean Marie Le Pen, který se přitom svými rasismem zavánějícími názory netají.

Omluvil se. Bude to stačit?

Český fotbalista ve službách Olympiku Lyon sice poslal Mbiovi omluvný dopis a údajně ho pozval i na kafe, disciplinárce se přesto nevyhne. "Z telefonického rozhovoru s Mbiou jsem měl dojem, že mi odpustil," prohlásil poté Baroš.

Jaký trest dnes Baroš dostane se zatím neví. Pokud by ale byla francouzská disciplinárka přísná, mohl by případný zákaz startu českého hráče vyřadit i z reprezentačních  zápasů kvalifikace o Euro 2008. Francouzské listy mimi jiné napsaly, že pokud by komise uznala Baroše vinným, mohl by dostat až šestizápasový distanc a Olympique Lyon by mohl být potrestán odečtením tří bodů.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události