Hokej

Šampionát startuje, začínáme s Bělorusy

Hokejoví příznivci se konečně dočkali. Právě dnes startuje v Moskvě v pořadí 72. mistrovství světa. Chybět u toho nebudou ani čeští hráči, obhájci loňského stříbra. Do bojů o medaile vstoupí dnes zápasem s Běloruskem.

Dnes s Bělorusy 

"Už bylo na čase, hráči potřebují po dlouhé přípravě konečně naskočit do zápasu," burcoval včera před odletem do Moskvy trenér českého týmu Alois Hadamczik. Jeho svěřenci se prý na duel těší a chtějí zahájit šampionát vítězně.

Důvodů k optimismu mohou mít hned několik. Předně náš tým s tímto soupeřem ještě neprohrál, kouč by navíc měl mít k dispozici kompletní kádr včetně Marka Židlického, který včera v Moskvě poprvé po návratu z NHL naplno trénoval s českým týmem. 

Soupeř v přípravě porazil Slováky!

Jenomže Bělorusko nebude snadný soupeř. O tom svědčí jeho úspěchy z předchozích let i ze současnosti. Bělorusové mají na kontě například čtvrtfinálový skalp Švédska z olympiády v Salt Lake City nebo vítězství nad Rusy v roce 2000. Na minulém šampionátu v Rize obsadil náš první soupeř šesté místo, když se jeho brankář Mezin dostal dokonce do All Stars turnaje.

V posledním přípravném utkání na šampionát pak dokonce Bělorusové porazili 2:1 ambiciózní Slováky. "Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Mužstvu sdělíme nejdůležitější záměry, a v pátek to pak konečně všechno začne," řekl pro hokej.cz Hadamczik.

Český tým do šampionátu vstoupí v hale Mitišči v 18.15 hodin našeho času.

Předpokládaná sestava českého týmu

Čechmánek - Židlický, Čáslava, Hamr, Šmíd, Michálek, Barinka, Platil - Sýkora, Výborný, Hlinka - Balaštík, Marek, Čajánek - Irgl, Plekanec, Olesz - Tenkrát, Novotný, Hubáček - Bednář.

 

Dnešní a zítřejší program MS

Pátek 27. dubna

Skupina B: USA - Rakousko (14:15 hod.) 
                 Bělorusko - Česká republika (18:15 hod.)  

Skupina D: Ukrajina - Finsko (15:15 hod.)
                 Rusko - Dánsko (19:15 hod.)

Sobota 28. dubna

Skupina A: Švýcarsko - Lotyšsko (14:15 hod.) 
                 Švédsko - Itálie (18:15 hod.) 

Skupina C: Německo - Kanada (14:15 hod.) 
                 Slovensko - Norsko (18:15 hod.) 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události