Hokej

Vancouver vyhrál v Anaheimu 2:1 ve 2. OT

V 1. zápase série vyhrál Anaheim v Honda Centru celkem jasně 5:1 a dalo se předpokládat, že se Vancouver podruhé bude snažit stejnému výprasku vyhnout a zkusí zvrátit výhodu domácího lede ve svůj prospěch.

Utkání začalo hodně ostře, hráči Canucks měli mírně navrch, což ještě podtrhla jejich přesilovka při vyloučení domácího tvrďáka George Parrose. Gólman J.-S. Giguere byl v domácí kleci v jednom ohni, když zejména elitní hostující útok mu zatápěl víc, než mu mohlo být milé. Po 12-ti minutách hry vedly Kosatky na střely 11-3 a v úvodní 20-ti minutovce měly hru celkem zřetelně ve své moci.

Ve druhé části hry to na úvod vypadalo, že se domácí hráči dostali do svého vlastního nátlakového herního stylu, nicméně Vancouver dál pokračoval v tempu z 1. třetiny a k vidění byl stále hokej té nejvyšší kvality, kořenění skvělými výkony obou gólmanů. Na branku se čekalo do 27. minuty - to se zprava skvěle uvolnil hostující kapitán Markus Näslund a svojí teprve druhou brankou v letošních vyřazovacích bojích dostal Canucks do vedení 1:0. O necelé 2 minuty později odešel autor zatím jediné branky na trestnou za faul kolenem a Kačeři roztočili kolem R. Luonga přesilovkový kolotoč. Ovšem hostující gólman vytáhnul z rukávu několik perfektních zákroků a svoji svatyni uhájil. Ale ne nadlouho - ve 31. minutě sice zlikvidoval po kolapsu vlastní obrany sólový nájezd finského blesku Teemu Selanneho, ovšem puk mu vypadnul z lapačky a nikým nepokrytý Travis Moen dorazil na 1:1. O několik vteřin později zvednul ze sedaček domácí diváky Corey Perry, ovšem puk z jeho hole pouze orazítkoval pravou tyčku hostující branky a gól z toho nebyl, což následně potvrdil i rozhodčí u videa. Ve 28. minutě odešla na trestnou hned čtveřice hráčů (po 2 na každé straně), ale hrálo se dál 5 na 5.

Ve 3. třetině přišel očekávaný tlak domácích borců, z nichž byl nejvíc vidět Teemu Selanne. Ovšem ve 41. minutě jeho střelu na poslední chvíli blokovala hostující obrana a ve 44. minutě při vyloučení Taylora Pyatta nastřelil finský blesk pouze tyčku Luongovy branky. Ve 47. minutě odešel na trestnou opět Markus Näslund. Následně se nešťastně ohnal hokejkou Chris Pronger a zranil pod okem vlastního spoluhráče - konkrétně Teemu Selanneho, ovšem ten ve hře následně po ošetření na střídačce pokračoval. V 51. minutě hákoval Mattias Öhlund a domácí měli další početní výhodu. Ovšem i hosté dostali šanci zahrát si přesilovku, když za nebezpečnou hru vysokou holí usednul na hanbu domácí bek Rob Niedermayer. A jak čas plynul, bylo stále více zřejmé, že tým, který vstřelí další branku, se o hodně přiblíží také výhře v tomto duelu. A jelikož i po 60-ti minutách svítilo na světelné tabuli stále 1:1, muselo se rozhodnutí přesunout do prodloužení.

Tam už bylo vidět, že hlavním taktickým pokynem na obou stranách je neudělat chybu a hra se o něco málo zpomalila. Přesto se stále hrál hodně solidní hokej a šance na rozhodnutí byly na hokejkách hráčů obou týmů. Jelikož ale první prodloužení o ničem nerozhodlo, pokračovala hra i po 80-ti minutách. Rozhodnutí přišlo v 9. minutě 2. prodloužení - Jeff Cowan vystřelil z téměř nulového úhlu a gólman Giguere škvírou mezi betonem a pravou tyčkou pustil puk za svoje záda. Celá série se tak do Vancouveru přesouvá za stavu 1 - 1 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události