Hokej

Detroit ve 2. zápase přetlačil San Jose 3:2

Sharks vyhráli v prvním zápase série na ledě Detroitu 2:0 a pokud tak Rudá Křídla nechtěla cestovat do San Jose s dvouzápasovým mankem, musela dnes zvítězit. Šlo tedy o to, jak se domácím hráčům podaří tyto plány realizovat na ledě.

Ovšem Žraloci měli svoje vlastní plány - uplynulo 36 vteřin a Joe Louis Aréna ztichla - na modré totiž napřáhnul Kyle McLaren, prostřelil všechno včetně gólmana Haška a San Jose vedlo 1:0. V 5. minutě udělal Dominik Hašek fatální hrubku - vyjel za branku aby rozehrál puk, ale poslal ho přímo na hůl hostujícího Milana Michálka. Ten briskně posunul před branku a Joe Thornton bez problémů do prázdné klece zvýšil na 2:0 pro Sharks. Horší začátek už si domácí hráči mohli sotva přát. Hostující hráči totiž očividně diktovali tempo hry a borci v rudých dresech ne a ne se prosadit. Ovšem přesně 2 a ½ minuty před první sirénou se dočkali i domácí fandové - Henrik Zetterberg ve spolupráci s Jiřím Hudlerem snížil na 1:2 a Detroit byl opět na dostřel.

Ve druhé části hry se domácí hráči očividně snažili o vyrovnání, ale stále bylo nutné myslet na zadní vrátka, protože protiútoky San Jose byly časté a nebezpečné a Dominik Hašek dostal opravdu hodně prostoru svoji chybu z úvodní třetiny napravit. Ovšem Jevgenij Nabokov chytá také v naprosté pohodě a oba gólmani se tak postarali o to, že ve druhé dvacetiminutovce žádná branka nepadla Detroit stále prohrával se San Jose 1:2.

Do 3. třetiny vstoupili domácí borci oslabeni o Krise Drapera, ovšem obranná formace Detroitu dokázala vypíchnout puk a Dan Cleary se řítil sám na Nabokova - 2:2. V těchto chvílích zápas ještě zvýšil tempo, oba celky se snažily dostat kombinačně vpřed a hra měla spád. 84 vteřin před koncem základní hrací doby se prosadila domácí elitní řada - konkrétně Pavel Dacjuk, který Nabokovem vyražený puk po střele Mikaela Samuelssona dorazil za jeho záda - 3:2. Do San Jose se tak celá série stěhuje za stavu 1 - 1 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události