Hokej

Rangers udolali Buffalo 2:1 ve 2. prodloužení

Úvod zápasu byl opravdu svižný - Buffalo je tradičně bruslařský tým a domácí Rangers se snažili držet krok, což se jim celkem solidně dařilo. Aktivní byl zejména Sean Avery, který jel ve 3. minutě sám na hostujícího gólmana Millera a o několik momentů později byl vyloučen.

V 8. minutě se řítil na Ryana Millera opět osamocený Sean Avery, ale byl faulován. V následné přesilovce domácí sice mocně soupeře uzamkli, ovšem brankově se jim převahu vyjádřit nepodařilo. V 17. minutě odešel na trestnou domácí kapitán Jaromír Jágr, jeho vyloučení předcházelo několikaminutové okupování domácího obranného pásma hráči Buffala. Ovšem ihned po svém návratu na led se Jágr probil až před hostující branku a dva protihráči s ním měli plné ruce, nohy a hokejky práce. Celá akce pak skončila faulem na Marcela Hossu a přesilovkou domácích.

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou domácích a ti se do svého soupeře opravdu obuli - nejdříve se řítil na Millera Jaromír Jágr, za několik okamžiků český kapitán vypracoval šanci a nakonec i doklepnul puk za Millerova záda, když ho gólman Buffala neudržel a vypadnul mu z výstroje - 1:0. Ve 24. minutě už to mohlo být 2:0. Měl v tom prsty opět Jaromír Jágr, který v pravém kruhu vybojoval puk, nahrál před branku a Karel Rachůnek nohou tečoval puk nohou do branky. Vše musel posoudit videorozhodčí a ti branku nakonec neuznali jako platnou. Stále tak platil stav 1:0. Ve 27. minutě pálil skvěle Daniel Briere, ale domácí brankář Henrik Lundqvist jeho ránu kryl. Ve 29. minutě putoval už podruhé na trestnou Jaromír Jágr, hráči Sabres se usadili kolem gólmana Lundqvista a bránící čtveřice, ale domácí bojovali jako lvi. Ovšem ještě než skončila tato přesilovka, signalizovali rozhodčí další vyloučení. Takže i po návratu Jaromíra Jágra na led se museli domácí bránit dalšímu oslabení. Ve 35. minutě dokonal hattrick - alespoň co se vyloučení týká - Jaromír Jágr a série přesilovek hráčů Sabres tak pokračovala dál. Ovšem vynikající kulisa v Madison Square Garden hnala domácí borce do boje a souboj na ledě tak měl punc nejvyšší kvality. I po 40-ti odehraných minutách svítilo na světelné kostce stále 1:0 pro Rangers.

Po dvou třetinách domácí Jezdci stále vedli a dalo se čekat, že se s tím hráči Buffala pokusí něco udělat. Jejich tlak na ledě se zvyšoval, ovšem domácí borci jednobrankové vedení nehlídali - naopak se snažili ho posílit. Ve 49. minutě jela na obránce Paula Maru dvojice hráčů Buffala, ale Jochen Hecht domácího gólmana nepokořil. V 50. minutě byla mela pro změnu před gólmanem Millerem, dvojice Avery - Shanahan se snažila seč mohla, rozhodčí si vyskočil až na branku a celou situaci měl jak na dlani. Nakonec po ztrátě puku z dohledu hru raději přerušil. V 52. minutě odešel na trestnou vztekající se Brendan Shanahan a hráči Buffala dostali šanci zahrát si 5. přesilovku v řadě (!!). Nutno připomenout, že za celou 2. třetinu a polovinu té třetí neseděl na hanbě jediný hráč Sabres. Po 63 vteřinách se vytáhla hostující elitní řada - Chris Drury pálil, Daniel Briere tečoval a bylo to 1:1. V 58. minutě rozjel Nylander akci, nahrál na najetého Petra Průchu - ten pálil a Jágr mohl dorazil do prázdné branky, ovšem viseli na něm 2 obránci a puk z jeho hole minul hostující branku. Český kapitán v této fázi zápasu téměř neslézal z ledu, vytvářel šance, přesto se po 60-ti minutách hry o vítězi nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení.

V něm měli mírně navrch hráči Rangers, kteří chvílemi dostávali hráče Sabres pod tlak. Hlavně Jaromír Jágr byl na ledě hodně „cítit" a hráči Buffala ho hlídali ve dvou i ve třech, protože český kapitán s pukem posílal do šancí ostatní, nebo se zkoušel probíjet i sám. V 10. minutě prodloužení nastřelil Marcel Hossa dokonce pravou tyčku Millerovy branky. Vzápětí odešel na trestnou domácí bek Marek Malík a hosté dostali velikou šanci zvrátit zápas ve svůj prospěch. Domácí čtveřice se však ubránila a drama na ledě tak pokračovalo. V 16. minutě měli Rangers několik šancí, vše skončilo vyloučením hostujícího Drew Stafforda. Toho následoval po 115-ti vteřinách Henrik Tallinder a Rangers měli stále velikou šanci vstřelit branku. 52 vteřin před sirénu - a stále ve vlastním oslabení - vypálil Derek Roy a brankáři Lundqvistovi zazvonilo v levém uchu, kde se puk odrazil od jeho tyčky zpět do pole. Po 1. prodloužení se šlo do šaten stále za stavu 1:1.

V 5. minutě 2. prodloužení odešel na trestnou Derek Roy, který se vyfauloval na domácí Seanu Averym. A tempo hry zatím nikterak neupadalo, oba celky stále hrály naplno a nevypustily jedinou příležitost k rychlému protiútoku. Ve 12. minutě usednul na hanbu Paul Mara za faul na Tomase Vaneka a početní výhodu měli na své straně pro změnu hráči Buffala. V 17. minutě Chris Drury chytře objel branku, ale Lundqvist i bez své hole jeho puk betonem vytěsnil. Ihned po buly ale přišel rozhodující moment zápasu - Hossa s Nylanderem vybojovali v útočném pásmu puk, Michal Rozsíval na modré napřáhnul a prostřelil vše před sebou - 2:1. Po téměř 98 minutách hry se tak rozhodlo o výhře Rangers 2:1 a Buffalo už v sérii vede na zápasy pouze 2 - 1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události