Hokej

Hokejisty dnes prověří USA

České hokejisty dnes večer čeká na mistrovství světa v Rusku první těžší soupeř. Od 18.15 hodin našeho času nastoupí proti Američanům.

Oba protivníci svá předchozí utkání na turnaji vyhráli a dnes tak svedou přímý souboj o celkové první místo ve skupině. Českým hokejistům přitom stačí k celkovému prvenství i remíza a to díky vyššímu počtu nastřílených branek z předchozích dvou zápasů.

Nepříjemnou skutečností je, že kouč Hadamczik zřejmě bude muset v sestavě oželet útočníka Petra Čajánka, jemuž se během zápasu s Rakouskem zhoršily bolesti zad. "O Petrově startu rozhodneme až před zápasem," poznamenal pro hokej.cz lékař týmu MUDr. Zdeněk Ziegelbauer.

Do základní sestavy se naopak posunul další útočník Jaroslav Bednář, který se ve výborném světle představil v utkání s Rakušany. "Mám z toho radost, každý raději hraje, než sedí na lavičce," říká hokejista, který proti Rakousku nahradil nevýrazného Jaroslava Balaštíka.

Na Čechy se naopak chystá v týmu soupeře nová hvězdička NHL Paul Stastny. Syn někdejší československé legendy Petera Šťastného prý ale nějakou zvláštní motivaci necítí. Narodil se až v Amrice a zde také vyrůstal. K jeho bývalé vlasti ho tak pojí snad už jen otcův původ. "Nijak zvlášť to neberu, je to zápas jako každý jiný. I otec přijede asi až příští týden," řekl Stastny pro hokej.cz.

Zápas ČR - USA začíná dnes v 18.15 hodin našeho času. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události