Fotbal

Brankář Blažek opustí Spartu!

Brankář Blažek opustí Spartu!

Potvrzeno. Fotbalový brankář Jaromír Blažek v létě opustí Spartu Praha. Jeho novým působištěm bude bundesligový Norimberk.

O Blažkově přestupu dnes informoval klubový server sparta.cz, podle něhož se brankář domluvil s německým klubem na dvouleté smlouvě, kterou už hráč podepsal. „Sparta splnila mé přání. Chtěl jsem si zahrát v zahraničí a přestupem do Norimberku se mi tento sen splnil," uvedl na webu Sparty Blažek.

Gólman byl hráčem letenského klubu od ledna 2000, kdy přestoupil z Bohemians, nastálo se ale v brance Sparty usadil až v sezoně 2002/03. Kromě angažmá na Letné a v Bohemians chytal i v Českých Budějovicích, na Žižkově, v Příbrami a na Slavii. „Pro Jardu je to nyní velká šance ukázat se v zahraniční lize. Ve Spartě je jedničkou, o jeho nahrazení máme představy, ale vše se bude řešit po skončení sezony," okomentoval odchod brankářské jedničky kouč Michal Bílek. Sparta má nyní k dispozici ještě Tomáše Poštulku, jenž  dělá v klubu dvojku, ve Zlíně na hostování pak působí brankář reprezentační jedenadvacítky Zdeněk Zlámal, nadějí je i Tomáš Grigar ze třetiligové juniorky Sparty.

Brankář Blažek má na kontě 331 ligových startů a 12 reprezentačních utkání, za angažmá do zahraničí se ale podívá poprvé. Podle dohody obou klubů totiž dochytá sezonu ve Spartě, Norimberk posílí až v létě. Nastoupit by tak měl i v sobotu na Letné proti Slovácku. Částka za přestup Jaromíra Blažka do Norimberku nebude zveřejněna

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události