Sport

Phoenix přestřílel počtvrté Lakers a postupuje

Tým Phoenix Suns dokázal počtvrté v sérii porazit Los Angeles Lakers a poměrem 4:1 na zápasy postupuje do semifinále Západní konference, kde se střetne s týmem San Antonio Spurs. Suns se ve včerejším zápase natrápili možná více, než se čekalo, když museli překonávat výborný výkon Lamara Odoma a v závěru i trojkovou střelbu Kobeho Bryanta, ale nakonec odolali a v neděli večer se na své domácí palubovce utkají v prvním utkání proti Spurs.

Lakers v zápase ani jednou nevedli a už ve druhé čtvrtině prohrávali
rozdílem 15 bodů, ale do třetí čtvrtiny vstoupili příliš vlažně a málem se jim to nevyplatilo. Výborně hrající Odom přiblížil Lakers krátce před koncem 3.čtvrtiny až na rozdíl 2 bodů, ale Suns na to dokázali zareagovat a opět zvýšili. Když náskok domácích necelých 6 minut před koncem vzrostl na 16 bodů, zdálo se vše jasné, ale Lakers znovu zabojovali a Kobe Bryant dvěma rychlými trojkami snížil na rozdíl dvou košů. Necelé 3 minuty před koncem to bylo už jen 111:106, ale Suns koncovku zvládli. Důležité body stříleli Amare Stoudemire a Shawn Marion, který si navíc spolu s Rajou Bellem připsali v posledních sekundách na konto 2 důležité útočné doskoky. Bell navíc dokázal ve druhé půli "stlačit" úspěšnost střelby Kobeho Bryanta. Bryant sice nastřílel 34 bodů, ale trefil jen 13 z 33 střel z pole - v první půli střílel výborně (8/16), ale ve druhém poločase trefil jen 5 ze 17 střel.

Na druhé straně se střelecky trochu trápil Steve Nash, který trefil jen 5 z 15 střel a ztratil 7 míčů, ale nakonec zaznamenal 17 bodů a 10  asistencí, z toho 4 v klíčových chvílích poslední čtvrtiny. Nejlepším
střelcem domácích byl Stoudemire s 27 body a 16 doskoky (15/21
šestky), Marion přidal 26 bodů a 10 doskoků.

Nejlepší náhradník sezony Leandro Barbosa zaznamenal 8 ze svých 18 bodů v poslední čtvrtině, Bell nastoupil k utkání jen několik hodin poté, co strávil bezesnou noc u své těhotné manželky, které se narodil v ranních hodinách syn.

Phoenix - L.A.Lakers 119:110 (konečný stav série 4:1)
(32:23, 32:29, 27:33, 28:25)
Střelci:
Suns - Stoudemire 27b. a 16d., Marion 26b. a 10d., Barbosa 18, Nash
17b. a 10as., Bell, Diaw a Thomas 8, Jam.Jones 7
Lakers - Bryant 34, Odom 33b. a 10d., Turiaf 12b. a 10d., Farmar 11,
Cook 6, Brown a Evans 4, Walton, Williams a Bynum 2
střelba: 47% - 48% (trojky: 8/23 - 4/16)
TH: 31/39 - 20/28
doskoky: 40 - 45
asistence: 23 - 7
ztráty: 14 - 16
18422 diváků

Do dalšího kola play off postoupilo také basketbalisté San Antonia. Ve čtvrtečním utkání porazili na vlastním hřišti Denver 93:78 a sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Za výhrou nasměroval domácí Michael Finley, který nasbíral 26 bodů a nastřílel osm trojek, čímž stanovil nový rekord klubu v počtu trojek v jednom utkání vyřazovací části. Ve finále Západní konference se Spurs utkají právě s Phoenixem.

San Antonio - Denver 93:78 (konečný stav série 4:1),

Galaxie sport

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.