Hokej

Anaheim zdolal Vancouver a je ve finále konference

Ducks vedli v sérii na zápasy 3-1 a dnes tedy měli první šanci celou sérii rozhodnout, navíc na domácím ledě. Vancouver tak musel hrát a udělat vše pro to, aby to nebyl pro hráče Canucks poslední zápas sezóny.

První ostrý zákrok mezi tyčemi předvedl domácí gólman J.-S.Giguere, který čelil střele Markuse Näslunda ze zhruba 3 metrů. O 90 vteřin později musel ukázat svoje umění také hostující Roberto Luongo, kterého z pravého kruhu prověřil jedovatou ranou Francois Beauchemin. Za několik okamžiků se do útoku rozjeli domácí mladící a po akci Ryana Getzlafa pálil Corey Perry, ovšem Luongo opět kryl. 4 vteřiny před sirénou měl nečekaně našlápnuto domácí bek Sean O'Donnell, ocitl se Luongovi tváří v tvář, ale ten ho vychytal, stejně jako střelu Beauchemina z následného vhazování. Poprvé se tak šlo do šaten za bezbrankového stavu 0:0, domácí vyhráli tuto část hry na střely 17-6.

Druhá třetina měla z domácí strany raketový nástup - uběhlo totiž pouhých 14 vteřin a Samuel Pahlsson otevřel skóre zápasu - 1:0. Ve 22. minutě usednul na trestnou Mattias Öhlund a Kačeři mocně sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Pak ale přišla pro změnu velká šance pro hráče Canucks, když dostali šanci zahrát si 1 minutu a 38 vteřin 5 na 3. Henrik Sedin nastřelil po několika vteřinách tyčku, ale víc toho Vancouver z této šance nevykřesal. Tlak hráčů Anaheimu začal opět mírně narůstat a úměrně s ním i střelecké pokusy, po 35-ti minutách hry to bylo 30-12 v domácí prospěch. Ve 38. minutě putoval na trestnou Kevin Bieksa, po minutě ho následoval Alex Burrows a domácí borci hráli 5 na 3.

V úvodních 6-ti minutách 3. třetiny hrál Vancouver 2x přesilovou hru, vytvořil si i šance, ovšem kýžené vyrovnání ne a ne přijít. To domácí borci hráli v pohodě a pro Roberta Luonga v brance Canucks znamenali stálou hrozbu. V 52. minutě to bylo na střely 44-17 pro domácí borce, ovšem 18. střela hostujícího celku znamenala vyrovnání - postaral se o to svojí 1. brankou v play-off Alex Burrows a začínalo se od začátku. A když skóre 1:1 svítilo na kostce nad ledem i po 60-ti minutách, muselo se rozhodnout v prodloužení.

V něm vládla na ledě útočná řada domácích mladíků Corey Perry - Ryan Getzlaf - Dustin Penner, která gólmana Dany Sabourina - jenž na 200 vteřin nahradil v hostující brance Roberta Luonga - zasypala sprškou 5-ti střel. Přesně v polovině prodloužení putoval na trestnou Willie Mitchell za vyhození puku mimo hrací plochu a Kačeři dostali velkou šanci strhnout výhru na svoji stranu. Následoval zámek a tlak domácích borců, vstřelená branka však nikoliv a tak se pokračovalo dál.

Rozhodnutí přišlo až v 5. minutě 2. prodloužení - po zákroku dvou hráčů u mantinelu v obranném pásmu Vancouveru se Roberto Luongo zřejmě na chvíli přestal koncentrovat, Scott Niedermayer vypálil a puk skončil až v síti Canucks. Anaheim tak po výhře 4-1 na zápasy jako první tým v play-off 2007 postoupil do finále konference.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události