Hokej

Detroit vyhrál v San Jose 2:0 a postupuje

Detroit vedl v sérii 3-2 na zápasy a pokud chtělo San Jose s tímto stavem něco udělat, nezbývalo než v dnešním duelu zvítězit. Takže se čekalo, jestli se v dresu Sharks po kritice trenéra Rona Wilsona proberou i hráči, kteří o sobě zatím v této sérii nedávali moc vědět.

Však také domácí borci vlétli do zápasu od úvodního hvizdu jako vosy. Ve 4. minutě odešli na trestnou za vzájemnou potyčku za brankou Milan Michálek a Dan Cleary a Žralokům hra 4 na 4 docela sedla. Dvojice Jonathan Cheechoo - Joe Thornton předvedla hodně solidní střídání, ovšem Dominik Hašek v hostující brance držel čistý štít. V 7. minutě odešel na hanbu Kyle Calder a domácí měli početní výhodu, ovšem ani tentokrát se skóre neměnilo. V 11. minutě dostal za hru vysokou holí 2+2 minuty domácí Joe Thornton a Žraloci se museli pro změnu 4 minuty bránit přesilovce Red Wings. Hráči v zeleném ovšem skvěle přistupovali a Detroit se tak k první kloudné střele dostal až po 3 minutách početní výhody. 4 a půl minuty před sirénou Johan Franzen jakoby jen tak zkusmo nahrál na křídlo na Mikaela Samuelssona, obrana San Jose skákající puk nepokryla a druhý jmenovaný sám před domácím gólmanem Jevgenijem Nabokovem nezaváhal - 1:0 pro Red Wings. 3 minuty před koncem udělal hrubku Dominik Hašek - povyjel si pro vyhozený puk, chtěl nahrát za sebe na obránce, ovšem poslal puk přímo na hůl domácího Mika Griera. Ten objel prázdnou branku, ovšem Nicklas Lidström v pádu jeho pokus o zasunutí překazil. Minutu před koncem třetiny jeli domácí 2 na 1, ale Milan Michálek pálil přímo do Dominika Haška. Ovšem 8 vteřin před koncem této celkem hektické části hry jeli pro změnu dva hostující hráči na jednoho obránce a opět Mikael Samuelsson gólem do šatny zvýšil už na 2:0 pro Rudá křídla.

Domácí vstoupili hodně aktivně i do 2. třetiny. Ovšem ke korigování skóre nevedla ani početní výhoda ze 24. minuty, kdy pykal hostující Kyle Calder. Ve 27. minutě skvěle pálil z prostoru mezi kruhy domácí bek Christian Ehrhoff, ale na Haška si nepřišel. Ve 33. minutě dostal na útočnou modrou skvělý pas Steve Bernier, ovšem Hašek se štěstím (ležícímu mu puk skončil na břiše) zachránil i tentokrát. Ve 35. minutě se ocitla dvojice hráčů v bílo-rudých dresech před Nabokovem, ovšem ten vytáhl z rukávu vynikající zákrok. Po druhé siréně tak stále platilo: San Jose - Detroit 0:2.

V úvodu poslední třetiny hráli domácí skoro 2 minuty dohrávanou přesilovku z předchozí části hry, ovšem bez brankového efektu. Ve 44. skoro až zbytečným zákrokem oslabil svůj tým Scott Hannan a přesilovku hrál pro změnu Detroit, ovšem stejně neúspěšně jako chvíli předtím domácí celek. Ve 47. minutě domácí bek Craig Rivet při početní výhodě rybičkou ve snaze udržet pásmo nešťastně vyslal do sóla hostujícího Kirka Maltbyho, ovšem Jevgenij Nabokov jeho sólo bravurně vykryl. Ale čas plynul a bylo jasné, že pokud domácí nevstřelí kontaktní branku co možná nejdříve, budou to mít s dobýváním svatyně Dominika Haška čím dál těžší. 100 vteřin před koncem stáhnul domácí trenér Wilson na střídačku gólmana Nabokova a Žraloci to zkoušeli se 6-ti hráči v poli, ovšem hostující hráči skvělou poziční hrou výhru 2:0 udrželi. Detroit tak v sérii zvítězil 4-2 na zápasy a ve finále Západní konference se utká s Kačery z Anaheimu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události