Fotbal

Slavia i Boleslav teď myslí na Ligu mistrů

Přestože po remíze 1:1 celky Slavie i Mladé Boleslavi pravděpodobně ztratily reálnou naději na zisk mistrovského titulu, ligu nevzdávají. Ve hře je stále předkolo prestižní Ligy mistrů.

Sudí kazil zápas 

Samotný zápas na Strahově nabídl pohledný fotbal,který kazil jen bídný výkon sudího Makovičky. Ten v zápase zbytečně rozdal deset žlutých a jednu červenou kartu, jenomže jeho počínání připomínalo spíš mariáš. Makovička zcela přehlédl Peckův drsný zákrok na Suchého, po němž obránce Slavie skončil v nemocnici, naopak Slepičku vyloučil bez předchozího varování za sporný faul na Krajčíka. "Byl jsem blízko, na červenou to nebylo ani náhodou a možná ani na žlutou. Vypadalo to, že ani nedošlo ke kontaktu," hájil svého záložníka trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší.

Makovičkovi nemohli přijít na jméno ani další aktéři utkání. Na dotaz, zda nepřesnosti sudího ovlivnily zápas trenér Slavie Karel Jarolím jen suše poznamenal: "Odpověděli jste si sami." "Myslím, že zápas moc nezvládal, sousta karet byla zbytečná," přidal se jeden ze "žlutých" Milan Kopic z Mladé Boleslavi.

Oba chtějí Ligu mistrů

Zápas ale oba trenéři hodnotili kladně. "Pro nás byl zápas těžký, vstoupili jsme do něj špatně a prohrávali jsme. Když jsme se dostávali do hry, ovlivnilo utkání vyloučení," řekl Uhrin, kerý byl s bodem spokojený.

"S naší hrou jsem spokojený, kluci makali, bohužel to na výhru nestačilo. Zase jsme nedali góly, především Šventova zahozená šance je trestuhodná. To mě mrzí," poznamenal Jarolím.

Oba celky sice pravděpodobně přišly o šanci na titul, ale boj nevzdávají. "Ve hře je ještě devět bodů a my se o ně popreme. Podle mě ještě o titulu rozhodnuto není a navíc je ve hře předkolo Ligy mistrů," prohlásil Uhrin.

Závěr sezony se pokusí napravit i hráči Slavie. "Budeme bojovat, i když titul už je asi pryč. Ale druhé místo je stále ve hře," domnívá se útočník Slavie Stanislav Vlček. Stejná slova volí i obránce Boleslavi Kopic. "Zbývají tři kola, jsme tři body za Libercem. O předkolo Ligy mistrů se popereme," říká odhodlaně.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události