Motorsport

Sledujte F1 v TV: Velká cena Španělska

V neděli přesně ve 14 hodin po téměř měsíční pauze znovu nad startovním roštem zhasnou všechna červená světla a bude tak odstartován čtvrtý závod mistrovství světa Formule 1 v této sezoně. Díky TV NOVA a Galaxie sport u toho opět můžete být i vy.

Tradiční studio Formule 1 se ve vysílání TV NOVA objeví v neděli přesně půl hodiny před startem závodu a nabídne jak sestřih z kvalifikace, tak nejžhavější novinky před startem. Už o půl jedenácté navíc Galaxie sport přinese předkrm v podobě záznamu sobotní kvalifikace, v neděli od 20 hodin pak stejná stanice odvysílá záznam nedělního závodu.

Sledovat klání jezdců Formule 1 v Barceloně ale budete moci i na www.nova.cz, kde pro vás bude připraven online přenos, v jehož rámci budete moci živě diskutovat s ostatními fanoušky rychlých kol o aktuálním dění na trati.

 Program vysílání víkendu F1

Kvalifikace: neděle 13. května v 10.25 hod. Galaxie sport (záznam)

Hlavní závod: neděle 13. května ve 13.30 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 13. května ve 20 hod. Galaxie sport (záznam) 

Zdroj: TV Nova

McLaren představí novinku

Diváci se budou mít v neděli na co těšit. McLaren slibuje závodní premiéru zbrusu nového předního přítlačného křídla, které by mělo ještě zlepšit aerodynamické vlastnosti monopostu, Fernando Alonso zase touží na domácím okruhu po obhajobě  loňského prvenství.

Nezaostává ani největší konkurent McLarenu Ferrari. Tomu v Barceloně pomůže svými radami sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.

Trať všichni dobře znají

V celém seriálu F1 není trati, kterou by jezdci znali lépe. Moderní katalánský okruh totiž všechny stáje využívají během roku k testování a piloti tak na dráze znají každý centimetr. "Je to dobrá trať, určitě nabídne zajímvý závods plný vzrušení a překvapení," předpokládá odborník na F1 Pavel Turek.

V prvním měřeném tréninku si na ní vedli nejlépe oba McLareny, Lewis Hamilton dokonce zajel jako jediný nejrychlejší kolo pod minutu a dvaadvacet sekund. McLaren nejlépe zvládl i druhý měřený trénink, jemuž dominoval pro změnu Alonso.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události