Fotbal

Na Letné se bude hrát o titul

Velkou bitvu o mistrovský trůn slibuje pondělní utkání 28. kola Gambrinus ligy v Praze na Letné. Vedoucí tým tabulky Sparta zde přivítá o pouhý bod druhý Liberec. Na opačném pólu tabulky jakákoliv bodová ztráta v Plzni či plný zisk Příbrami a Zlína definitivně odsuzuje hráče Slovácka k sestupu do 2. ligy.

Rozhodne se o titulu?

Ligový program ukončí v pondělí večer zápas, který může leccos napovědět o novém mistru. Sparta totiž na Letné přivítá Liberec, a pokud zvítězí, zvýší dvě kola před koncem svůj náskok před  Severočechy na čtyři body. V opačném případě by se ovšem Liberec dostal dva body před Spartu, případná remíza nechává boj o post mistra zcela otevřený. Sparta přitom na jaře doma válí, na Letné prohrála pouze v prvním jarním duelu s Jabloncem. Liberec naopak v posledním kole přišel o výhodu lepší pozice v tabulce, když doma překvapivě jen remizoval se Zlínem. Utkání se bude hrát stejně jako nedávné derby v bouřlivé atmosféře, očekává se, že Letná bude opět vyprodána.

Jak to bude s bronzem?

Čtvrteční remízová dohrávka Slavie s Mladou Boleslaví oba celky odsoudila  spíše jen do role pozorovatelů bojů o titul. Slavia, jež momentálně na první příčku ztrácí šest bodů, už je ze hry téměř venku, navíc cestuje na půdu zachraňující se Příbrami. S celky ze dna tabulky přitom na jaře nemá dobrou bilanci, remíza na Slovácku dokonce odstartovala její šestizápasové čekání na výhru. Pokud by sešívaní neuspěli ani v Příbrami, přibyl by v jejich neradostné sbírce sedmý puntík v řadě. 

O něco lépe je na tom Mladá Boleslav, která v případě remízy Sparty s Libercem a své výhře může stále ještě pošilhávat po titulu. Na vedoucí příčku ztrácí čtyři body a stále si dělá zálusk alespoň na "stříbrnou" kvalifikaci o Ligu mistrů. Doma ovšem přivítá nevyzpytatelný Baník Ostrava, jemuž se v posledních kolech daří pravidelně sbírat body.

Kdo sestoupí?

Kromě téměř jistě sestupujícího Slovácka ještě ani zdaleka není jasno ani o druhém týmu, jenž si příští sezonu zahraje pouze 2. ligu. Kromě Příbrami hostící Slavii nemá nic jisté ani Zlín. Ten sice vyválčil zázračný bod v Liberci, nyní jej ale musí potvrdit doma s Českými Budějovicemi.

Ze šlamastyky ještě není venku ani Olomouc, jíž čeká těžká cesta do v pohodě hrajících Teplic. Ty poslední tři zápasy vyhrály, z toho dva venku. Olomouc ale nemůže nechat nic náhodě, před patnáctou Příbramí má jen tříbodový náskok.

Jistotu záchrany ještě potřebují potvrdit i hráči Mostu a Kladna. Jenomže zatímco Mostu by vzhledem ke dvěma remízám s Příbramí a lepšímu celkovému skóre měla stačit remíza, Kladno, potřebuje k jistotě o bod víc. Vzájemné utkání tak bude zároveň bitvou o ligovou definitivu i pro příští sezonu.

V Jablonci o 8. místo

Přímý souboj o osmé místo tabulky uvidí diváci v Jablonci, kam přijede Brno. Oba soupeře v tabulce dělí pouhé dva body ve prospěch Jihomoravanů, po vzájemném duelu ale může být všechno jinak.   

Program 28. kola Gambrinus ligy 

Tescoma Zlín - Dynamo Č. Budějovice, 12. 5. v 19 hod. 

Mladá Boleslav- Baník Ostrava, 13. 5. v 16 hod.

Teplice - Sigma Olomouc, 13. 5. v 16 hod.

Jablonec - Brno, 13. 5. v 16 hod.

Viktoria Plzeň - Slovácko, 13. 5. v 16 hod.

Kladno - Most, 13. 5. v 16 hod.

Marila Příbram - Slavia Praha, 13. 5.ve 20:15 hod. 

Sparta Praha - Slovan Liberec, 14. 5.v 17:15 hod. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události