Hokej

Detroit v 1. zápase přetlačil Anaheim 2:1

Oba celky spojuje jeden člověk - trenér Mike Babcock. Současný lodivod Detroitu totiž šéfoval lavičce Anaheimu v době, kdy se - tenkrát ještě Mighty Ducks - probojovali až do finále, kde podlehli New Jersey. Mike Babcock poté zamířil do Detroitu a určitě bude zajímavé sledovat, s jakou taktikou domácí na svého soupeře vyrukují.

Zápas začal z pohledu domácího diváka slibně - ve 4. minutě zamířil na trestnou hostující Joe DiPenta a elitní řada Red Wings zahrála přesilovku opravdu na jedničku - uběhlo totiž pouhých 8 vteřin, Henrik Zetterberg zleva nahrával před branku a Francois Beauchemin srazil puk za záda vlastního gólmana. Ovšem v 6. minutě hráli hosté 95 vteřin v početní výhodě 5 na 3, kdy na hanbě pykali domácí Johan Franzen a Kris Draper. Za několik vteřin zvonila po střele Rayna Getzlafa za Dominikem Haškem horní tyčka jeho branky. Víc branek v této části hry nepadlo, poměr střel pak byl 10-5 pro Anaheim.

Druhá dvacetiminutovka se hned od samého začátku odehrávala ve znamení taktické bitvy - po deseti odehraných minutách to bylo na střely 1-1 a to opravdu není známka nějakého volnějšího ofenzivního hokeje, jak by se možná v tomto teprve prvním zápase série tak trochu dalo i očekávat. Ve 33. minutě hráli domácí přesilovku a Henrik Zetterberg s Michaelem Samuelssonem mohli vedení Rudých Křídel zvýšit, ovšem zákrok J.-S. Giguera byl neméně excelentní. Po siréně se ještě na ledě strhla menší šarvátka, nicméně po 40-ti minutách stále svítilo na kostce nad ledem 1:0 pro Red Wings.

Předchozí potyčka vyústila ve hru 4 na 4 (na trestné odpočívali Kris Draper a Francois Beauchemin) a při tomto počtu hráčů na ledě také skončila po 156 minutách a 41 vteřinách neprůstřelnost Dominika Haška. Postaral se o to Chris Kunitz a za stavu 1:1 se tak vlastně znovu začínalo. Další šarvátka ze 45. minuty poslala na trestnou Scotta Niedermayera a Thomase Holmströma, ke kterému přisednul po 30-ti vteřinách ještě Dan Cleary a Anaheim hrál skoro minutu a půl 4 na 3. Ovšem ve 47. minutě zamířil na hanbu i hostující Andy McDonald a přesilovku hrál pro změnu Detroit. Ke změně stavu skóre ale žádná z předchozích situací nevedla a tak se čekalo, kdo vstřelí druhou branku jako první. Začínalo být totiž čím dál jasnější, že kdo ji vstřelí, hodně se přiblíží i výhře v tomto duelu. V 55. minutě vytvořila v domácí obranné třetině solidní dlouhodobější závar útočná řada mladíků a Dustin Penner měl na hokejce vedoucí branku, ale Hašek se podruhé v zápase pokořit nenechal. Vzápětí však odešel na trestnou Ryan Getzlaf a Detroit měl další početní výhodu. A tu po půlminutě využil - Niklas Lidström vypálil a Thomas Holmström před brankou tak trochu zvláštně tečoval na 2:1. V 57. minutě odešel za faul pykat Robert Lang a šanci změnit výsledek dostali pro změnu hráči Ducks. 2 minuty před koncem zamířil na střídačku také hostující gólman Giguere a Anaheim hrál 6 na 4. Domácí hráči však těsnou výhru udrželi a ujali se v sérii vedení 1-0 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události