Sport

Domácí prostředí Golden State svědčilo

Třetí utkání semifinálové série Západní konference mezi Golden State Warriors a Utah Jazz rozhodl výborný výkon rozehrávače Barona Davise a trojková exploze domácích ve druhé čtvrtině. Warriors porazili Jazz 125:105 a snížili stav série na 1:2 na zápasy.

Davis zaznamenal 32 bodů a 9 asistencí, Jason Richardson přidal 25 bodů (5 trojek) a Warriors zůstávají na své palubovce v play-off neporaženi. Richardson trefil 4 z celkem 11 trojek domácích v první půli a Warriors tak vyrovnali historický rekord play-off NBA.

Celkem trefili domácích hráči 15 trojek, navíc donutili chybující Jazz k 25 ztraceným míčům a tvrdě to trestali z rychlých protiútoků. Jazz nastoupili bez zraněného Dee Browna a oba základní rozehrávači Deron Williams a Derek Fisher se dostali ve druhé čtvrtině do velkých problémů s fauly, což Warriors dokonale využili.

Domácí hned v úvodu zápasu předvedli šňůru 15:0, ale Jazz se trpělivou hrou vrátili do zápasu a ještě před koncem první čtvrtiny chvilku těsně vedli. Richardson ale trojkou v poslední sekundě 1. čtvrtiny své spoluhráče znovu nabudil a Warriors nasázeli ve druhé dvanáctiminutovce svému soupeři 40 (!) bodů, takže v poločase už byl stav 70:49.

Třetí čtvrtinu začali domácí znovu výbornou střelbou a zvýšili rozdíl na 30 bodů, ale pak přece jen polevili a Jazz snížili na rozdíl 16 bodů. Al Harrington ale v důležité chvíli zblokoval Mehmeta Okura pod košem a na druhé straně Davis nedal šanci hostům více zdramatizovat zápas.

Jazz se ještě jednou přiblížili na rozdíl 15 bodů, ale Deron Williams netrefil trojku a na druhé straně Jazz naopak dostali trojku od Matta Barnese, která je definitivně přibrzdila.

Davis předvedl několik úžasných nájezdů pod koš a vše korunoval necelé 3 minuty před koncem famózním zasmečováním přes blokujícího Andreje Kirilenka, kterým zvedl beznadějně vyprodanou halu Oracle Arena na nohy.

Za hosty zaznamenal Carlos Boozer 19 bodů a 11 doskoků, ale v první čtvrtině se téměř vůbec neprosazoval. Kirilenko a Okur přidali po 15 bodech, Williams nasbíral 14 bodů a 6 asistencí. Čtvrté utkání se hraje znovu v Oaklandu v neděli v noci.

GOLDEN STATE WARRIORS (8) - UTAH JAZZ (4) - 125:105 (stav série 1:2)
(30:27, 40:22, 34:36, 21:20)
Střelci:
Warriors - Davis 32b. a 9as., Richardson 25, Harrington 15, Pietrus
14, Biedrinš 13b. a 13d., Ellis 10, Jackson 8, Barnes 6
Jazz - Boozer 19b. a 11d., Kirilenko a Okur 15, Williams 14, Harpring
12, Fisher 9, Giriček a Millsap 7, Brewer 6, Miles 1
střelba: 53% - 47% (trojky: 15/32 - 6/14)

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodli až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsali první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.