Hokej

Na mistrovství světa dnes semifinále

Hokejový šampionát v Moskvě spěje ke svému závěru. Dnes se hrají obě semifinálová utkání, zítra se čtyři nejlepší týmy poperou o medaile.

Suverénní Rusové jsou na Finy 

Semifinálový program zahájí už ve 13.15 hodin duel pořádajících Rusů s Finy, druhé utkání je na programu v podvečer a síly v něm změří Švédové s Kanadou.

A právě Kanada spolu s Ruskem zatím prochází turnajem bez porážky. Zatímco Rusové vyhráli všech sedm dosavadních utkání v řádné hrací době a inkasovali až do této chvíle pouze jedenáct branek, Kanada získala jen o bod méně, když české hokejisty porazila až v prodloužení.  Oba celky také s největším přehledem prošli přes čtvrtfinále. Rusko porazilo Českou republiku 4:0, Kanada Švýcary 5:1.

Mnohem těžší cestu měli do semifinále soupeři obou suverénů. Švédové sice porazili Slováky 7:4, ale dvakrát museli dotahovat ztrátu a poslední gól dali až při power play soupeře. Ještě víc se na postup nadřeli Finové. Jejich zápas s Američany rozhodovaly až samostatné nájezdy, v páté sérii byli úspěšnější Seveřané. 

Program závěrečných bojů mistrovství světa

Semifinále - sobota 12. 5.
Rusko - Finsko  13.15 hod.
Kanada - Švédsko, 17:15

O 3. místo a finále - neděle 13. 5.

O 3. místo,  14.15 hod.
Finále, 18.15 hod.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.