Hokej

Ottawa dokázala vyhrát v Buffalu i podruhé

Ottawa dokázala vyhrát v Buffalu i podruhé

V 1. zápase v HSBC Aréně zvítězila poměrně jasně Ottawa a domácí borci tak dnes museli bodovat. Jedna prohra nic vážného neznamená, ale odjíždět do hlavního města Kanady s dvouzápasovou ztrátou by už opravdu mohlo být pro hráče Buffala hodně neveselé.

A úvod zápasu byl z domácí strany opravdu raketový - uplynulo 29 vteřin hry, na trestnou putoval hostující bek Andrej Mezsároš a Derek Roy dorážkou vlastní střely otevřel skóre zápasu. Ovšem rozhodčí zaregistrovali teč a po dlouhém kontrolování situace na videu branku neuznali. Důvod - Tomas Vanek puk těsně před brankou ještě tečoval rukou a rozhodčí jeho pohyb posoudili jako cílený. Halou se neslo po verdiktu mohutné bučení, ale podstatné bylo, že se dál pokračovalo za stavu 0:0. Ovšem Tomas Vanek o další 2 minuty později přesně zakončil po kombinaci Dereka Roye a Maxima Afinogenova a tentokrát nebylo o úvodní brance pochyb - 1:0. V 6. minutě už to bylo 2:0 - domácí hráči zatlačili Senátory před gólmana Raye Emeryho a přesnou dorážkou střely Jasona Pominvilla se prosadil Jochen Hecht. V 10. minutě zamířil na hanbu hostující Christoph Schubert a Buffalo si spolu s velkým tlakem vytvořilo i několik zajímavých střeleckých šancí, ovšem Emery předvedl sérii solidních zákroků a puk za svoje záda nepustil. V 15. minutě se vytáhla hostující elitní řada a její lídr Daniel Alfredsson z poměrně nevinně vyhlížející akce snížil na 1:2. Na začátku 17. minuty nastřeli od modré tyčku hostující branky Toni Lydman.

Do 2. třetiny vstoupili hráči Senators celkem aktivně. Na začátku 25. minuty usednul na trestnou domácí tvrďák Derek Roy a na konci této početní výhody se přesně trefil Mike Fisher - 2:2. Ve 33. minutě měl velikou šanci dostat Sabres do vedení opět Tomas Vanek, ovšem Christoph Schubert vypíchnul puk těsně před brankovou čárou do bezpečí mimo branku. Při obranném zákroku se však provinil Mike Fisher a Buffalo hrálo další přesilovku. Bohužel pro něj ale bez brankového efektu. Posledních 33 vteřin této části hry hráli domácí oslabeni o 2 borce (na trestné odpočívali Brian Campbell a Dainius Zubrus) a Wade Redden 16 vteřin před sirénou poslal Ottawu do vedení 3:2.

Po 10-ti odehraných minutách 3. třetiny byl poměr střel 3-0 pro Buffalo a na trestné neseděl jediný hráč. Urputně se bojovalo o střední pásmo a nutno podotknout, že mírně navrch měli domácí. Ovšem prohrávali 2:3, čas plynul a potřeba vstřelit vyrovnávací branku stále visela ve vzduchu. 3 a ½ minuty před třetí sirénou odjel na trestnou podruhé v zápase hostující obránce Andrej Mezsároš, ale hráčům Sabres se přesilovka vůbec nedařila. Minutu před koncem zamířil na střídačku domácí gólman Ryan Miller a borci v modrém to zkoušeli se 6-ti hráči v poli. A že se jim to nakonec vyplatilo - 5,8 vteřiny před koncem vyrovnal na 3:3 Daniel Briere a na řadu tak přišlo prodloužení. A to začala aktivněji Ottawa - po 7-mi odehraných minutách vedla na střely 5-0. V 9. minutě našel Jaroslav Špaček najetého Chrise Druryho,ale Emery jeho jedovku z pravého kruhu kryl. V 10. minutě Antoine Vermette pro změnu nadvakrát nevyzrál na domácího gólmana Millera. Následně Daniel Alfredsson nešetrně přirazil na mantinel domácího Henrika Tallindera, který se po několika minutách na ledě u mantinelu naštěstí zvednul a zamířil do šatny. Ve 12. minutě pak zamířil na hanbu obránce Senators Joe Corvo. Borci z Buffala ovšem tuto nabídnutou šanci nevyužili a čekání na rozhodující branku tak pokračovalo dál. A jelikož tato extra dvacetiminutovka k rozuzlení nedospěla, pokračovalo se prodloužením číslo 2. Rozhodnutí pak přišlo v 6. minutě druhého prodloužení - Danny Heatley vyhrál buly, poslal za sebe na modrou, tam napřáhnul obránce Joe Corvo a Ottawa vyhrává 4:3. Do hlavního města Kanady se tak celá série přesouvá za stavu 2-0 na zápasy pro Senators.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události