Sport

Minnesota v úvodním přenosu MLB převálcovala Detroit

Opravdovou lahůdku vám Galaxie Sport přichystala v prvním letošním přímém přenose z baseballové MLB. Ofenzivní bitva plná odpalů, homerunů i pěkných obranných zákroků nabídla celkem třicet hitů a dvacet bodů. Tým Minnesoty Twins rozdrtil Detroit Tigers 16:4 hlavně díky Toriimu Hunterovi, který se dvakrát trefil za plot stadiónu Metrodome a celkem si připsal rekordních 7 RBI.

Domácí Twins už vedl z lavičky hlavní trenér Ron Gardenhire, který předchozí dva zápasy zmeškal kvůli artroskopické operaci kolena. A jako by jeho přítomnost vlila hráčům Minnesoty krev do žil. Za Tygry začal na nadhazovacím kopci nezkušený Virgil Vasquez a bylo patrné, že je ve svém debutu v nejslavnější baseballové lize planety nervózní. Detroit se sice v úvodní směně dostal po homerunu Maglia Ordoneze do vedení 2:0, Minnesota ale ještě v dohrávce odpověděla odpalem Bartletta a tříbodovým homerunem středního polaře Huntera.

Ve druhé směně ještě dokázali Tigers kontrovat doběhem Monroea, nejistý Vasquez ale dovolil ve třetí části hry skórovat Kubelovi a Fordovi, už na 8:3 pro domácí zvýšili nedlouho poté Cuddyer a Morneau po dalším Hunterově vydařeném odpalu. Náskok Twins narůstal v každém dalším inningu, v tom sedmém pak přišel další nechytatelný odpal Toriiho Huntera a jen o pár minut později i v pořadí čtvrtý homerun catchera Mika Redmonda. Konečnou podobu dal výsledku v předposlední směně dalším odpalem za plot při dvou obsazených metách Cuddyer.

Nádherné ofenzivní představení režíroval Hunter, Tygři se trápili s nadhozem, sami byli naopak na pálce dohromady dvanáctkrát strike-out. „Byl to krásný zápas s množstvím útočných momentů a agresivní hrou na pálce, viděli jsme nejatraktivnější baseballový přenos, který kdy Galaxie vysílala," hodnotil spolukomentátor Martin Střítecký. Minnesota napravila dojem z předchozích dvou prohraných duelů a vylepšila svou letošní bilanci na 18 výher a 19 porážek. Detroit utrpěl nejhorší debakl sezóny, přesto zůstal v čele Centrální divize Americké ligy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události