Fotbal

V Jihlavě padaly pokuty, Bokša zůstává

V Jihlavě padaly pokuty, Bokša zůstává
Zdroj: Dušan Vrbecký

Zpackaný zápas s Blšany, který téměř odstřihl fotbalisty Jihlavy od naděje na návrat do 1. ligy, nezůstal v klubu z Vysočiny bez odezvy. Hráči i realizační tým dostali vysoké pokuty.

Pokuty ano, jinak vše při starém 

Vedení klubu od páteční prohry 0:1 s Blšany řešilo, jak v nečekaně svízelné situaci postupovat. Ředitel Zdeněk Tulis dokonce zvažoval odvolání trenéra Milana Bokši, od toho ale klub nakonec upustil. "Je to jedna z variant, kterou se podobné situace řeší a budeme ji taktéž zvažovat," řekl Tulis v pátek bezprostředně po zápase, který Jihlavu vzdálil od postupové druhé příčky už na šestibodový odstup.

Klub ale nakonec sáhl jen k jedné z avizovaných sankcí. "Hráčům prvního mužstva a realizačnímu týmu byla udělena značná finanční pokuta, podoba hráčského kádru a realizačního týmu ale zůstane nezměněná do konce jarní sezony. Poté bude rozhodnuto o případných personálních změnách," říká tiskový mluvčí FC Vysočina Jihlava Miroslav Fuks.

 

Hráči a realizační tým navíc absolvovali pohovory s vedením klubu. Všichni byli důrazně upozorněni na neplnění výkonnostních cílů v této sezóně. Představenstvo a vedení klubu proto od hráčů a realizačního týmu v závěrečných pěti kolech II. ligy očekává maximální úsilí o postup do Gambrinus ligy," dodává Fuks.

Šance v oblasti teorie

FC Vysočina Jihlava přitom po loňském sestupu z Gambrinus ligy až v posledním kole soutěže avizoval snahu o rychlý návrat. Po podzimní části II. ligy držel 2. místo tabulky, navíc tým posílil o zkušené ligové harcovníky Libora Baláže z Českých Budějovic a Jiřího Víta z Mladé Boleslavi. Jenomže tým prohrál nejen všechny klíčové zápasy s dalšími adepty na postup, body ztrácel i v duelech se zachraňující se Bystrcí nebo s Blšany. Pět kol před koncem ligy je až čtvrtý a na postupovou druhou pozici Bohemians ztrácí šest bodů. "Budeme se bít do poslední chvíle," slíbil ale ofenzivní záložník Libor Baláž  fanouškům ambiciózního klubu, který na podzim dokončil rekonstrukci stadionu za 180 milionů korun.

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události