Fotbal

Aztécký stadion se branek nedočkal

Aztécký stadion se branek nedočkal

Na krásném Aztéckém stadionu v Mexico City uvítala domácí América ve čtvrtečním čtvrtfinálovém utkání Copa Libertadores brazilský Santos. Domácí trenér Luis Fernando Tena nepostavil od úvodní minuty svoje dvě největší hvězdy Cuauthémoca Blanca a Salvadora Cabaňase a na hře jeho celku to bylo hodně znát. Santos si odvezl bezbrankovou remízu a je před odvetným zápasem favoritem na postup do semifinále.

 Většina akcí vedla středem hřiště a tam i vinou nepřesných přihrávek končila. Z mála brankových příležitostí v prvních pětačtyřiceti minutách stojí za zmínku pouze rychlý protiútok Santose z 36.minuty. Ten zakončil střelou z ostrého úhlu Marcos Aurelio, ale Guillermo Ochoa se zaskočit nenechal. América na něj odpověděla o dvě minuty později.  Cuevas utekl po levém křídle, přesnou přihrávkou našel Moaquedu, a ten řádně protáhl Fábia Costu v brance Santosu.
Po změně stan se scénář zápasu změnil až po příchodu dvojice Blanco, Cabaňas. Hra Américy najednou ožila a bylo se na co dívat. V několika případech byli domácí fotbalisté hodně blízko vedoucí branky, ale solidně zaplněné ochozy obrovského stadionu se jí nedočkali.
Santos hrál to co pouze potřeboval a je před odvetou na domácí půdě favoritem. Fotbaloví fanoušci můžou doufat, že trenér Luis Fernando Tena v ní postaví hned od začátku Cuauthémoca Blanca a Salvatora Cabaňase.

América - Santos 0:0
AMÉRICA: Guillermo Ochoa, Carlos Infante, Felipe Baloy, Diego Cervantes, Óscar Rojas, Fabián Peña, Rodrigo Iñigo (59.min Salvador Cabañas), Torres, Juan Carlos Mosqueda (58.min, Cuauhtémoc Blanco), Luis Pérez (73.min Santiago Fernández), Nelson Cuevas. Trenér: Luis Fernando Tena.
SANTOS: Fabio Costa, Alessandro, Avalos, Domingos, Marcelo, Kléber, Rodrigo Souto (75.min Rodrigo Tábata), Cléber Santana, Maldonado, Zé Roberto, Marcos Aurelio (75.min Pedrinho). Trenér: Vanderlei Luxemburgo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události