Hokej

Bude extraliga skutečně patnáctičlenná?

Bude extraliga skutečně patnáctičlenná?

Bude mít hokejová extraliga skutečně patnáct účastníků, jak se ještě před měsícem po postupu hokejistů Ústí nad Labem zdálo? Po včerejším zasedání Asociace profesionálních klubů (APK) v Ústí nad Labem to není úplně jisté.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Co bude se Vsetínem?

Přestože měla APK včera schválit kalendář příštího extraligového ročníku, nestalo se tak. Na vině je podle všeho poslední tým letošního ročníku soutěže Vsetínská hokejová a.s. Ten totiž APK nepředložil záruky, na jejichž základě by mohl být klubu umožněn start v příštím extraligovém ročníku.

"Na včerejším jednání APK jsme byli připraveni projednat a schválit termínový kalendář příštího ročníku extraligy, kvůli neúčasti zástupce vsetínského klubu k tomu ale nedošlo. Musím přiznat, že nás neúčast zástupce klubu překvapila a zaskočila," řekl nám ředitel extraligy Stanislav Šulc.

V posledních dnech se totiž znovu spekuluje o tom, že valašský klub má finanční potíže a nebude schopen dostát svým závazkům.  "Vsetín musí do 31. května předložit podrobnou analýzu své ekonomické situace a přehled závazků a pohledávek. Valná hromada APK na základě těchto dokumentů posoudí siatuaci klubu a rozhodne, zda se může přihlásit do příštího ročníku soutěže," řekl Šulc.

Podle dnešního deníku Sport totiž vsetínský klub dluží až šest milionů korun a jen těžko bude schopen složit sedmimilionovou garanci nutnou k udělení extraligové licence na příští ročník soutěže. "Částka činí přibližně šest a půl milionu korun. Máme od APk odsouhlasen seznam závazků a jsme dohodnuti, že je vyrovnáme do 31. května," přiznal dnes pro TV NOVA  ředitel klubu Oldřich Štefl.

Extraliga v patnácti nebo ne?

O tom, zda bude mít příští ročník extraligy lichý počet účastníků nebo ne se tak podle Šulce rozhodne až 6. června, kdy se uskuteční mimořádné zasedání Valné hromady APK. "Máme připraven návrh na termínovou listinu extraligy pro patnáct účastníků se začátky 7. nebo 14. září. Kluby sice požadovaly co nejpozdější začátek, protože loňský teplý podzim jim odlákal mnoho fanoušků, na druhou stranu pokud by se začínalo v patnácti klubech až 14. září, bude se hrát nekompromisně třikrát týdně v úterý pátek a v neděli bez volných termínů na případné předehrávky nebo dohrávky," vysvětlil Šulc. APK totiž hodlá zanechat herní model s předkolem play off a vyřazovacími boji na čtyři vítězná utkání. "I proto máme vypracovánu i variantu se začátkem 7. září," dodává.

V případě vyloučení Vsetína z elitní společnosti se ale možná bude hrát se čtrnácti týmy. "Do 6. června vypracujeme ještě kalendář pro tuto variantu," potvrdil Šulc. Nakolik je ale pravděpodobné, že Vsetín skutečně elitní společnost opustí, si říci netroufl. "To v tuto chvíli nikdo neví. Protože nemáme bližší infdormace o skutečném stavu klubu, nedovolím si nic předjímat," prohlásil.

Baráž bude!

Jisté tak je zatím pouze jedno. Příští ročník extraligy kromě bojů o titul po roce opět ukončí i baráž o postup do nejvyšší soutěže. "Už v lednu jsme se na zasedání APK shodli, že po letošní specifické sezoně se vrátíme k počtu čtrnácti účastníků a že soutěž zůstane otevřená. Jaký bude model baráže ale opět závisí na tom, kolik bude mít extraliga účastníků," doplnil Šulc.

 

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události