Sport

San Antonio je posledním postupujícím

Tým San Antonio Spurs vyhrál 6. zápas semifinálové série Západní konference proti Phoenixu 114:106 a vyřadil tak nasazenou dvojku v poměru 4:2 na zápasy. Spurs tak napodobili Cleveland a jsou posledním postupujícím do finále konferencí, které začíná v neděli - na Západě se utkají San Antonio a Utah, na Východě Detroit a Cleveland.

V týmu domácích podala výborný výkon celá "Velká trojka" - Manu Ginobili zaznamenal 33 bodů a 11 doskoků, Tony Parker přidal 33 bodů a Tim Duncan zaznamenal 24 bodů, 13 doskoků a osobní rekord 9 bloků. Utkání bylo velmi vyrovnané až do poloviny třetí čtvrtiny - do té chvíle ani jeden z týmů nevedl více než čtyřbodovým rozdílem.

Pak se ale domácí dvakrát rychle za sebou trefili z trojky a bodově odskočili - Suns se dostali do hlubokého útlumu, za třetí čtvrtinu nastříleli jen 16 bodů a na začátku poslední části hry už prohrávali dvacetibodovým rozdílem (72:92). Zářil především Ginobili (4 trojky), důležité koše střílel i Bowen.

Všechno se zdálo jasné, ale hosté ještě předvedli velkou stíhací jízdu, která je přiblížila až na rozdíl 5 bodů (101:106) - koncovku si ale domácí pohlídali, když se mohli spolehnout na střelbu trestných hodů.

Do sestavy Suns se po disciplinárním trestu vrátili Amare Stoudemire a Boris Diaw - Stoudemire nastřílel 38 bodů (15 v poslední čtvrtině) a doskočil 12 míčů. Steve Nash zaznamenal za první 3 čtvrtiny proti výborné obraně Bruce Bowena jen 3 body (4 střely z pole), ale v poslední čtvrtině byl mnohem agresívnější a nastřílel za ni 15 bodů - nakonec zaznamenal 18 bodů a 14 asistencí.

Z play-off už tedy vypadly dva nejlepší týmy základní části, které oba nasbíraly přes 60 výher - Dallas a Phoenix. Série San Antonia proti Utahu začíná v neděli večer, o den později startuje série mezi Pistons a Cavaliers.

SAN ANTONIO (3) - PHOENIX (2) - 114:106
(23:23, 30:28, 28:16, 33:39)