Fotbal

V Olomouci se hraje o titul i o záchranu

Velké drama až do poslední minuty slibuje letošní ročník nejvyšší fotbalové soutěže. Kvůli regulérnosti bojů titul i záchranu se poslední dvě kola hrají v jednotném temínu. Ten první je na programu už dnes v podvečer.

Drama v Olomouci. Titul nebo záchrana?

Velké utkání bude k vidění především na Hané. Tam už včera odjela pendolinem pražská Sparta, která zde může zaútočit na ligový titul. Potřebuje k tomu vyhrál a zároveň doufat v zakolísání Liberce s Mladou Boleslaví. Pokud by v případě plného bodového zisku Pražanů oba zbylí konkurenti na titul nezvítězili, mohli by hráči z Letné slavit zisk titulu.

Jenomže Olomouci jde o hodně, potřebuje se zachránit v nejvyšší soutěži a k tomu musí nutně vyhrát. Jedině tři body totiž Sigmě už po tomto kole zaručí setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští ročník.

I případná remíza by ale asi mnohem víc bolela Spartu, Olomouc by totiž i s jedním bodem držela záchranářské trumfy ve svých rukou, na předposlední Příbram má totiž momentálně čtyřbodový náskok. To Pražané by při ztrátě dvou boů mohli přijít o první místo v tabulce, tedy za předpokladu, že by alespoň jeden z dvojice Liberec - Mladá Boleslav naplno bodoval.

O titul i jinde

Nejen pražská Sparta ale bojuje o titul. Na své straně má sice výhodu jednoho bodu v tabulce navíc, soupeři ale čekají na každé její zaváhání jako hladoví vlci. Liberec hosté doma Teplice a případná výhra ho stále udrží v boji o titul, nehledě na fakt, že případné zakolísání Sparty jej dokonce na čelo tabulky katapultuje.

Obdobně je na tom i Mladá Boleslav, ta ovšem cestuje do Mostu, kde ještě nikdy nedokázala zvítězit. Most už má jistou záchranu a bude hrát v pohodě, navíc bude motivován svým bývalým ostrostřelcem a nynějším aistentem trenéra Sparty Horstem Siegelem, který ještě na začátku sezony za Most hrál. A ještě jednu motivaci mají hráči Mladé Boleslavi a Liberce. Pokud zvítězí a Sparta v Olomouci ztratí, oba půjdou před svého protivníka a v posledním kole si to přímo rozdají na trávníku v Mladé Boleslavi o titul.

Slavia o naději na Ligu mistrů

Vyhlídky na titul už sice Slavia takřka ztratila, pořád ale pošilhává po předkole Ligy mistrů, které jí zajistí konečná druhá příčka. A na tu sešívaní momentálně ztrácejí tři body. Domácí výhra nad Zlínem je tak udrží v boji o cennou pozici, zajišťující boj o miliony v nejprestižnější evropské pohárové soutěži.

Tonoucí Příbram čeká Slovácko

Ze druhého sestupového místa se ještě pokusí vydrápat už po krk namočená Příbram, jenomže hraje na hřišti už jistě sestupujícího Slovácka, které by se s ligou chtělo rozloučit výhrou. Marilu přitom v boji o záchranu udrží pouze výhra a současná porážka Olomouce nebo Zlína. Pokud oba týmy zvítězí, nepomůže už Příbrami ani jakékoliv vítězství.

Zbytek hraje o prestiž

Diváci v Plzni, Ostravě a Brně sice nemohou čekat nervydrásající boj o každý metr hřiště, protože ani jednomu z účastníků duelů Plzeň - Jablonec, Ostrava - Č. Budějovice, Brno - Kladno už o nic nejde. Plzni navíc boj možná ulehčí sám soupeř, jehož ve čtvrtek čeká na Strahově boj o domácí pohár. Jablonec už má sice díky finálové účasti Sparty jistý postup do poháru UEFA, prestižní trofej je ale lákavým přírůstkem do klubové sbírky a je možné, že Jablonečtí budou některé opory šetřit na čtvrtek.

Hráči Baníku a Brna se zase budou chtít rozloučit s domácím publikem vítězstvím.

Program 20. kola Gabrinus ligy

Hraje se v jednotném termínu dnes od 17.15 hodin

Sigma Olomouc - Sparta Praha 
Viktoria Plzeň - Jablonec 
Slovácko - Marila Příbram 
SIAD Most - Mladá Boleslav 
Slavia Praha - Tescoma Zlín 
Slovan Liberec - Teplice
Baník Ostrava - Dynamo Č. Budějovice 
Brno - Kladno 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události