Motorsport

Testování ve Francii: McLaren vs. Ferrari nerozhodně

Přípravy na pátou letošní Velkou cenu Formule 1 vrcholí. Už v pátek prvními měřenými tréninky začne závod v Monte Carlu. I proto stáje minulý týden ve Francii opět mohutně testovaly.

Nejdřív Hamilton, pak Räikkönen

Celkem čtyři dny se jezdci všech stájí proháněli po okruhu Paula Ricarda ve Francii. A nejlepší časy opět zajížděli piloti McLarenu a Ferrari. První dva dny nenašel na okruzích přemožitele objev sezony Lewis Hamliton z McLarenu, další dva dny pro změnu triumfoval Kimi  Räikkönen sedlající Ferrari.

Úvodní dva dny ale patřily McLarenu. Lewis Hamilton obkroužil po trati za oba dny celkem 213 kol a nejlepší časy v obou dnech zajel prakticky totožné, dělilo je od sebe pouhých 85 setin sekundy. Konkureční Ferrari nasadilo po první dva dny pouze Felipeho Massu, ten ale první den zaostal téměř o dvě sekundy, druhý den už ale zrátu smazal.

Třetí den se okruh Paula Ricarda poněkud změnil, dostal podobu trati v Montrealu, kde se pojede velká cena už za necelé tři týdny, a tak se změnily i časy jezdců. A tentokrát kraloval Fin Kimi Räikkönen z Ferrari. I jeho časy byly po oba dny podobné, dělily je necelé dvě desetinky. Jeho největší konkurenti ale na trati chyběli, McLaren nasadil na testování Pedra de la Rosu.

Prosadí se konečně Renault? 

Druhého nejlepšího času dosahoval poslední den testování Giancarlo Fisichella z Renaultu a naznačil tak, že by úřadující šampion v poháru konstruktérů konečně mohl více promluvit do bojů o čelo  startovní pohle. "By to dobrý den, zajel jsem naprosto bez problémů 112 kol," liboval si Fisichella.

Nyní už se závodníkci soustředí na víkend, kdy je čeká Velká cena Monaca. Díky TV NOVA a Galaxie sport u toho můžete být i vy.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události