Fotbal

Sparta touží po double, Jablonec je proti

Domácí fotbalovou sezonu čeká první vrchol během pěti dní. Dnes se totiž na Strahově hraje od 17.15 hodin finále Poháru ČMFS mezi Spartou Praha a Jabloncem.

Sparta chce pohár i titul

Pražané se netají svou touhou získat v této sezoně double, tedy vítězství v poháru ČMFS i v lize. Stali by se prvním týmem v historii samostatné české soutěže, kterému by se to podařilo. Jenomže zatímco o jejich pondělní výhře nad Mostem v posledním kole ligy, které by Spartě zajistilo titul, pochybuje málokdo, pohárové šance soupeře Sparty je přece jen větší.

A v Jablonci si věří. Spartu už letos jednou porazili a to dokonce přímo na Letné. Překvapivá jarní výhra Jablonce 3:0 odstartovala pražské klopýtání za titulem. "My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát," vzkazuje na fkjablonec.cz trenér Petr Rada. Jeho tým v této sezoně se Spartou neprohrál, na podzim doma remizoval 0:0 a svou neporazitelnost by rád udržel i dnes.

Ale i Pražané mají motivaci. "Po tom všem, co se o nás tuto sezonu napsalo, bude nejlepší odpovědí všem, když zvedneme nad hlavu pohár. A nejlépe oba," nechal se před časem slyšet záložník Sparty Miroslav Matušovič. Nyní je jeho tým blízko od svého cíle a sebevědomí mu rozhodně nechybí. "Věřím, že uspějeme. Až zvedneme pohár nad hlavu, tak dokončíme práci v lize," vzkazuje soupeřům na stránkách sparta.cz další z letenských hráčů Karol Kisel.

Jablonec pošle deset autobusů fanoušků

A ještě jednu malou výhodu získali Sparťané už před utkáním. Finále se totiž hraje v Praze na Strahově, kam to mají rozhodně blíž fanoušci letenského klubu. A tak se dá očekávat, že i když Strahov v lásce namají, protože zde hraje její rival Slavia, na stadion dorazí ve větším počtu, než příznivci Jablonce. "Strahov žádná výhoda není. Není to náš domácí stadion. Ale to, že tam přijde víc fanoušků Sparty než soupeře, o tom jsem přesvědčen," tvrdí Kisel.

Ale i z Jablonce se chystá do Prahy početná suita příznivců. Klub naplnil hned deset autobusů, další fanoušci na Strahov dorazí auty. Pro Jablonec bude pohárové finále svátkem, i když si klub už samotným postupem zajistil účast v příštím ročníku poháru UEFA. Sparta si totiž s jistotou zahraje předkolo Ligy mistrů.  

Jablonec bude kompletní, Sparta ne

Zatímco Jablonec do Prahy nejsíš doveze kompletní sestavu, trenér Michal Bílek bude přece jen improvizovat. "Rozhodně ale bude chytat Jarda Blažek, finále poháru není dobrá příležitost pro experimenty. Snad jedině, kdyby se kopaly penalty, ty umí Tomáš Poštulka kopat dobře," odpověděl na spekulace ohledně brankářského postu Michal Bílek. Ten bude určitě postrádat zraněné Kadlece, Ančice a Koláře, otazník visí také nad startem Kučery. Naopak poslední zápas sezony čeká kapitána Sparty Tomáše Řepku, který je kvůli karetnímu trestu pro pondělní ligový zápas s Mostem mimo.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události