Fotbal

Pohár už máme, teď chceme titul, zní z Letné

Pohár už máme, teď chceme titul, zní z Letné

Fotbalisté Sparty Praha obhájili Pohár ČMFS a řádně vykročili ke svému cíli, který je double. Získat pohár a titul v jedné sezoně se totiž ještě žádnému celku od vzniku samostané české ligy nepodařilo.


 Kulič: Slavit budeme až po titulu

Pražané dotáhli zápas do vítězného konce a mohou napůl slavit. Udělali první krok k vytouženému double. "Jsme spokojení, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Po inkasované brance jsme se zvedli a i když soupeř bojoval a dělal co mohl, vyhráli jsme zaslouženě," shrnul zápas Michal Bílek. "Síla v mužstvu je, nebojím se, že bychom je neměli na pondělní ligové utkání. Všichni čekají, že to dotáhneme do titulu, bude vyprodaný stadion," těší se Bílek na vyvrcholení ligy.

Oslavy poháru ale Bílek odmítl: "Žádné nebudou, čeká nás vrchol ligy." Času je dost, až vyhrajeme ligu, vynahradíme si to," doplnil s úsměvem útočník  Marek Kulič.

"Sledovat pondělní zápas pro mě bude těžké, budou to nervy, ale já jsem přesvdčen, že to kluci zvládnou a bude ještě jeden pohár," doplnil své spoluhráče kapitán Tomáš Řepka, který si kvůli kartám pondělní zápas nezahraje. "Pokud se nám to povede, pohár zvedne právě Tomáš," doplnil Bílek.

Penaltu vyfoukl Horváth Rezkovi

Zápas nakonec rozhodl z penalty Pavel Horváth. "Věřil jsem, že se trefím a taky jsem se trefil. Jsem vyhlášený exekutor," vtipkoval úspěšný střelec pokutového kopu. "Nabídl jsem penaltu Rezkovi, ale pak přišel povel, abych šel kopat já. Trenér mě prostě určil," usmíval se Horváth. "Rezek si sice na penalty věří, ale já jsem byl vnitřně pesvědčen, že volba Pavla je správná," vysvětlil Bílek, proč nominoval na penaltu Horvátha, i když už před zápasem sliboval případnou penaltovou exekuci jeho spoluhrát Rezek.

Rada: Nevyhráli jsme, není co slavit 

V táboře Jablonce vládlo zklamání a to i přesto, že si na podzim zahraje pohár UEFA.  "Ten nás teď vůbec nezajímá, konkrétně pro mě to byla  možná poslední šance, abych něco vyhrál, takže jsem zklamaný," prohlásil smutně obránce Jablonce Milan Fukal. Ještě stručnější byl jeho spoluhráč Josef Weber, který hrál finále sice už počtvrté, pokaždé ale na straně poraženého týmu. "Co k tomu mám říct, asi mi to není souzeno," odvědtil.

Žádnou velkou radost z finálové účasti neměl ani trenér Petr Rada. "Nebyli jsme těmi, kdo zvedal pohár, takže ten zápas nakonec nebude nijak výjimečný. Bere se jen vítězství a toho my jsme nedosáhli," smutnil.

Zápas podle něj rozhodl gól Sparty na 1:1 a pak také penalta. "Při vyrovnání už jsme se asi už viděli v kabině, bylo to po 45. minutě. A penalta? Byla zbytečná, když je hráč na zemi, nemuselo k ní dojít. Jinak jsme ale byli Spartě vyrovnaným soupeřem a ukázali jsme, že jsme finále hráli zaslouženě," doplnil Rada.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události