Hokej

Hokejový obránce Leetch ukončil kariéru

Hokejový obránce Brian Leetch, který v roce 1994 pomohl New Yorku Rangers vyhrát slavný Stanley Cup, oznámil konec kariéry. V zámořské NHL odehrál osmnáct sezon, naposledy působil v loňském ročníku v Bostonu. Pro letošek jako volný hráč nenašel angažmá.

"Měl jsem štěstí, že jsem mohl hrát NHL od roku 1988. Poslední rok mi NHL chyběla, ale myslím, že teď je správný čas na to přestat," řekl devětatřicetiletý hokejista.
Šestnáct let strávil v Rangers, které po 54 letech dotáhl k triumfu ve Stanley Cupu. Díky tomu byl v roce 1994 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem play off. O deset let později se pak majitel dvou Norrisových trofejí pro nejlepšího obránce soutěže stěhoval z New Yorku do Toronta.
V NHL odehrál celkem 1205 zápasů, v nichž nastřílel 247 gólů a zaznamenal 781 asistencí. Ziskem 1028 kanadských bodů se zařadil mezi sedm obránců historie NHL, kteří překonali tisícibodovou hranici. V dresu Spojených států amerických si zahrál na olympijských hrách v letech 1988, 1998 a 2002, v Salt Lake City získal stříbrnou medaili.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události