Sport

V čele BMW PGA Championship jsou Rose a Cabrera

S nástrahami těžkého hřiště West Course v anglickém Wentworth Clubu se v prvních dvou kolech prestižního golfového turnaje BMW PGA Championship nejlépe vypořádali domácí Justin Rose a zkušený Argentinec Angel Cabrera, který dnešní páteční kolo zvládl za skvělých 66 ran (-6), když ani jednou nechyboval a na žádné jamce nezahrál horší výsledek než par.

Oba lídří mají celkové skóre -8 a do zítřejšího sobotního kola vyrazí jako poslední dvojice. Na osamoceném třetí místě je po 2 kolech "domácí naděje" z Wentowrth Clubu - vycházející hvězda evropské PGA Tour Ross Fisher, který má zatím skóre -7. Mistrně dnes zvládl především poslední tři jamky, když zakončil své kolo sérií birdie-eagle-birdie.

Až na malé výjimky je zatím náročné hřiště West Course pohromou pro favority - jednoho z nejvýznamnějších turnajů evropské Tour se účastní 5 hráčů z první desítky světového žebříčku, ale nejlepší z nich, Angličan Luke Donald, je až na děleném 27.místě.

Až na dělené 36.místo po dnešním nevydařeném výkonu klesla světová pětka Jihoafričan Ernie Els, pro něhož je West Course "domovským" hřištěm a podílel se na jeho nedávných úpravách, na poslední chvíli proklouzl "cutem" Vijay Singh z Fidži (dělené 48.místo), dokonce až na děleném 112. místě skončila světová devítka Retief Goosen. Jihoafričan do víkendových kol vůbec nepostoupil.

Ze světové špičky se nejvíce dařilo Iru Padraigu Harringtonovi (č.11
světového žebříčku), který předvedl 2 vyrovnaná kola (-3, 69 ran) a dělí se o 5.místo. Harrington si tak udržuje šanci na tzv. "double" a prémii 1 milion Eur, protože v minulém týdnu vyhrál Irish Open.

Výborný výkon dnes předvedl další "rydercupový reprezentant", Angličan Paul Casey, který zahrál 67 ran a posunul se ze 70.místa po čtvrtečním kole až na dělené 13.

Pořadí po 2 kolech:
T1 CABRERA, Angel ARG (-8) 70,66
T1 ROSE, Justin ENG (-8) 66,70
T3 FISHER, Ross ENG (-7) 70,67
T3 FRASER, Marcus AUS (-7) 67,70
T5 BROADHURST, Paul ENG (-6) 66,72
T5 HARRINGTON, Padraig IRL (-6) 69,69
T5 JIMÉNEZ, Miguel Angel ESP (-6) 70,68
T5 KAPUR, Shiv IND (-6) 67,71
T5 MILLAR, Matthew AUS (-6) 69,69

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události