Fotbal

Eliáš: Titul Spartě přeju

Zatímco na hráče v rudých dresech s nápisem Sparta - Mistr ligy 2006/07 se už dávno snášely zlaté, červené a modré konfety a sami fotbalisté si na hlavní tribuně letenského svatostánku podávali z ruky do ruky mistrovský pohár, stadion Sparty opouštěli dva čeští reprezentanti v úplně jiném sportu. Hokejisté Patrik Eliáš a Martin Havlát si nenechali vyvrcholení ligy ujít na vlastní oči, i když na Letné byli naprosto inkognito.

"Miluju fotbal," přiznal Eliáš, "po hokeji je  to můj druhý nejmilejší sport." I když českou ligu prý moc nesleduje, na Letnou vyrazil rád. "Byl to vydařený pohledný zápas se skvělou atmosférou a se skvělým koncem pro domácí. Co víc si přát?" zhodnotil utkání Eliáš. V české lize prý ale svého favorita nemá. "Fandil jsem hlavně dobrému fotbalu," prohlásil hokejista. 

Sám kapitán "Ďáblů" dovedl svůj tým z New Jersey v této sezoně znovu do Stanley Cupu, potřetí ale pohár pro vítěze nejprestižnější klubové hokejové soutěže nad hlavu nezvedl. "Jasně, že mě to trochu mrzí, když kluky vidím. Ale já už si to, jaké je zvednout pohár nad hlavu, s New Jersey párkrát vyzkoušel, takže to zase nebolí tak moc," řekl a zmizel i se svým parťákem Havlátem v davu valícím se ze stadionu."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události