Hokej

Anaheim zdolal Ottawu 3:2

Zápas začal pro domácí celek poměrně smolně - uplynulo 53. vteřin hry, Scott Niedermayer fauloval Chrise Neila a putoval na hanbu. A hráči Ottawy přesilové hry zahrát umí - uběhlo 45 vteřin, Mike Fisher vypálil, Mike Comrie lehce tečoval a domácí gólman J.-S. Giguere na oblouček - kterým puk putoval - nedosáhnul a Senators vedli 1:0.

V polovině 3. minuty dostali možnost zahrát si v početní výhodě také hráči domácích Ducks, ale Danny Heatley odseděl celé 2 minuty bez jakékoliv změny skóre. Ovšem to platilo pouze do 10. minuty - Teemu Selanne vybojoval v levém kruhu puk, posunul na Andy McDonalda a ten po deseti zápasech opět překonal soupeřova gólmana - 1:1. Anaheim vedl zhruba v této části hry na střely 4-2 a hru měl celkem pod kontrolou. Po první dvacetiminutovce přestříleli Kačeři Senátory 8-4, na branky skončil tento herní úsek 1:1.

Na konci 24. minuty usednul na hanbu domácí Ryan Getzlaf a Senátoři v početní výhodě opět trestali. Hned po několika vteřinách zvonila za domácím gólmanem levá tyčka, o chvíli později už Wade Redden mířil od modré přesně a J.-S. Giguere - v té chvíli bez své hole - neměl nejmenší šanci zasáhnout. Kačeři jsou ovšem v play-off dost často vylučovaní a ani tento zápas není výjimkou - ve 27. minutě za zbytečný faul odjel na hanbu Francois Beauchemin, kterého za 28 vteřin následoval Samuel Pahlsson a hráči v bílém měli možnost zahrát si 93 vteřin přesilovku 5 na 3. Domácí formace na oslabení se ovšem vytáhly a Ryan Getzlaf dokonce po návratu na led málem hodně vyjetého hostujícího gólmana Emeryho překvapil nečekanou střelou. Kačeři se dál snažili, ke konci třetiny udělali před Emerym 2x celkem solidní závar, přesto po druhé siréně svítilo na časomíře stále 1:2 v neprospěch domácích borců.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s jasnou snahou vyrovnat a dostat se tak zpět do hry. Ovšem Ray Emery - to byl největší problém. Přišla ale 46. minuta a řešení našel Ryan Getzlaf, který po spolupráci celého útoku mladíků vyrovnal na 2:2. O minutu později putoval na hanbu Christoph Schubert a domácí hráli přesilovku. Sice zajímavě a s několika šancemi, ovšem bez brankového efektu. V 50. minutě úřadovala v útoku Pahlssonova řada a její tlak vyústil v další přesilovku Ducks, když na hanbu zamířil slovenský obránce Andrej Mezsároš. Začínalo být tak nějak jasné, že kdo vstřelí vedoucí branku - přiblíží se celkovému vítězství v tomto úvodním duelu finálové série. Na začátku 58. minuty si vyměnili puk bratři Niedermayerové, Scott ho poslal na Travise Moena a Ducks vedli 3:2. Necelou minutu před koncem stáhnul Brian Murray na střídačku gólmana Emeryho a hosté hráli v šesti v poli. Navíc na trestnou putoval za hákování domácí bek Chris Pronger a přesilovka 6 na 4 přinesla sice mocný, ovšem k vyrovnání bohužel nevedoucí tlak.

První duel finálové série tak vyhrává Anaheim 3:2 a v celé sérii se ujímá vedení 1-0 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události