Fotbal

Video: Sparta slaví ligový titul

Video: Sparta slaví ligový titul

"Hop, hop, hop, kdo neskáče není sparťan...," v hlaholu tohoto a mnoha dalších oslavných pokřiků, valících se z hrdel tisíců fanoušků, se včera na letenském stadionu úplně ztrácel i vítězný ryk fotbalistů Sparty. Jakby ne. Klub po roční odmlce znovu získal titul a navíc si ho jako první tým samostatné české soutěže vylepšil o triumf v domácím poháru. Po dlouhých osmnácti letech...


"Byl to nejkrásnější den v mém životě," chvěl se hlas loučícímu se brankáři Jaromíru Blažkovi. To viceprezident Sparty a předseda představenstva Daniel Křetínský se smál na celé kolo. "Spadla ze mě všechna ta dlouhá nervozita. Bál jsem se, jak to dopadne. Ale když mi kapitán Tomáš Řepka před časem slíbil, že titul bude, začal jsem tomu věřit," zářil.

Přitom právě jeho v nejbližších dnech čeká spousta práce. Klub si totiž vítězstvím v lize zároveň zajistil účast v předkole Ligy mistrů. "Chceme vrátit český fotbal do Ligy mistrů. Ale příchody posil budou jen vyústěním všeho, co jsme pro to už udělali a ještě děláme," tvrdí Křetínský, jenž prý má nyní stanoven ještě jeden úkol: "Udělat vše pro to, aby už fanoušci Sparty nemuseli mít takové nervy, jak dopadne liga."

Více ve videoreportáži

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události